Zúčastnili jsme se workshopu Soft Skills

JANA SCHUPPLEROVÁAktuálně

Minulou středu se naši studenti 3. ročníku oboru Ekonomika a podnikání zúčastnili workshopu Soft Skills, který je zaměřen na rozvoj praktických dovedností potřebných v profesním životě. Studenti si z workshopu odnesli řadu užitečných informací dozvěděli se, jak napsat zajímavý životopis, jak se připravit na pracovní pohovor, jak správně prezentovat a také jak účinně předcházet syndromu vyhoření. V závěru workshopu mohli na základě osobnostních testů navíc zjistit, jakou roli hrají v týmu nebo pro jaké povolání mají předpoklady.

Jako zajímavé hodnotí studenti všechny části workshopu, nejvíce je ale oslovil blok věnovaný prevenci syndromu vyhoření a zvládání stresu, během něhož si vyzkoušeli i antistresová dechová cvičení a základy jógy. „Paní lektorka byla velmi energická a sympatická. Naučila nás, jak správně dýchat a jak zklidnit naši mysl,“ oceňuje naše studentka Nikola Hoangová.

Velmi užitečný se studentům zdál i blok věnovaný přípravě na pracovní pohovor. „Dozvěděli jsme se, jak správně vystupovat před personalistou, na co se při pohovoru zeptat a na co raději ne,“ říká další z našich studentek Anna Vilímková. „A získali jsme i konkrétní představu, jak se na přijímací pohovor vhodně obléci,“ dodává studentka.

Program workshopu byl velice pestrý, jednotlivé bloky na sebe účelně navazovaly a všichni přednášející dokázali studenty zaujmout. Příjemným překvapením byly drobné dárkové předměty, které studenti obdrželi po úvodní registraci, výborné občerstvení po celý den a také možnost vyhrát v rámci jednotlivých bloků sladké odměny.

Workshop Soft Skills, určený pro studenty 3. a 4. ročníků, pořádá AT&T Aspire, firemní vzdělávací iniciativa americké společnosti AT&T, ve spolupráci s mezinárodní neziskovou organizací JA Czech. Jedná se o další ze série workshopů, jejichž cílem je zprostředkovat studentům technické i měkké dovednosti a zkušenosti s profesionálním prostředím a připravit je tak na jejich budoucí kariéru.