Image

Elektrotechnika


4letý maturitní obor
Chceš studovat obor, který utváří budoucnost? Chceš rozumět elektrické energii víc než všichni ostatní? Zajímá tě, jak zajistit, aby se elektřina dostala do všech domů v obci, nebo jak navrhnout a zapojit osvětlení? Lákají tě trendy, které hýbou současným světem, jako automatizace a chytrá domácnost?  Elektrotechnika je obor právě pro tebe!
Naučíš se pracovat s technickou dokumentací, vytvářet elektrotechnická schémata a používat měřicí přístroje. Pochopíš, co je to logický obvod a jak funguje přenos dat. Seznámíš se s elektroinstalacemi. Ve třeťáku si zvolíš směr, který tě nejvíce zajímá, a to buď z oblasti automatizace, internetu věcí či užití elektrické energie. Ve čtvrťáku si vybereš volitelné předměty podle svého zájmu a dostaneš tak víc prostoru pro oblast, která tě opravdu zajímá. Během studia se naučíš pracovat v týmu i samostatně a být zodpovědný za svou práci.

Systém e-přihlášek DIPSY

Podívej se na předměty

Jak probíhají přijímačky

KÓD OBORU
26-41-M/01

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM
Aplikovaná elektrotechnika

DOSAŽENÉ VZDĚLÁNÍ
Střední vzdělání s maturitní zkouškou

ZAKONČENÍ STUDIA
Maturitní zkouška

DÉLKA STUDIA
4 roky

FORMA STUDIA
Denní

POČET PŘIJÍMANÝCH UCHAZEČŮ
60

PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY
Kompletní informace o přijímacích zkouškách zde.

POVINNÁ LÉKAŘSKÁ PROHLÍDKA
Ano

Proč si vybrat tento obor


Internet věcí

Budeš znát nové trendy v oblasti internetu věcí. Budeš připraven na práci s novými moderními technologiemi.

Do zahraničí

Co takhle vyjet za prací nebo dalším studiem do zahraničí? Se znalostí dvou jazyků se ve světě neztratíš.

Kvalifikace

Máš otevřené dveře pro získání elektrotechnické kvalifikace dle NV 194/2022 Sb., která ti dá oprávnění pracovat se zařízením pod elektrickým napětím.

Plošné spoje

Zjistíš, jak dělat plošné spoje, které se používají v různých elektrických zařízeních. Osvojíš si pájení, zapojování obvodů i čtení elektrotechnických schémat.

2D a 3D návrhy

Naučíš se vytvářet 2D i 3D návrhy v AutoCADu, tisknout na 3D tiskárně a budeš mít možnost získat certifikát.

Zkušenosti z praxe

Praktické zkušenosti můžeš získat u firem, jako je ABB, Elmont, TG Drives a další.

Servomotory

Seznámíš se s fungováním servomotorů, kterými se například ovládají posuny u CNC strojů.

Elektroinstalace

Naučíš se navrhnout a zapojit inteligentní elektroinstalace. Díky nim se dá topení, světla i zabezpečení domu ovládat na pár kliknutí v mobilu.

Cisco Akademie

Své znalosti můžeš prohloubit v Cisco Akademii. Kromě nových poznatků získáš certifikáty, které zlepší tvou kvalifikaci.

Kde se uplatníš?


Na tomhle oboru se naučíš obrovské množství věcí, díky kterým o tebe bude zájem už před maturitou – uplatníš se všude tam, kde jsou elektrická zařízení. Vyznáš se v elektroinstalacích, naučíš se zacházet s elektrickými stroji a přístroji. Pochopíš, jak funguje přenos dat.

Díky tomu najdeš snadno uplatnění třeba jako projektant, dispečer nebo servisní technik. Ve výrobě můžeš programovat roboty, stát za automatizací továren nebo pracovat jako elektrotechnik nebo provozní technik. Chceš si v oboru udělat inženýrský titul? Pokračuj ve studiu na vysoké škole jako většina našich absolventů.

Obor v číslech


0/198
Poměr přijatých/přihlášených
0
Nejvyšší průměr přijatého
0%
Úspěšnost u maturitní zkoušky
0/5
Nyní studuje chlapců/dívek

Názory našich studentů


Přečti si názory a zkušenosti těch, kteří tento obor studovali.

Image

Bc. Martin Radvanský

absolvent oboru Slaboproudá elektrotechnika, 2017
"Studium na Purkyňce mi umožnilo rozvíjet moje koníčky, elektroniku a robotiku. Předměty jako matematika, měření, automatizace a elektronika mi dodaly neocenitelný základ pro řešení úloh v oblasti robotiky, který jsem dále mohl uplatnit při studiu na VUT FEKT Brno, kde se chystám pokračovat v dalším studiu v doktorském programu."
Image

Jan Klouda

absolvent oboru Slaboproudá elektrotechnika, 2018
"Obor Slaboproudá elektrotechnika mě skvěle připravil na VUT, kde aktuálně studuji magisterský program. Dodnes čerpám z informací, které mi střední škola předala. Aktuálně jsem členem týmu vytvářejícího autonomní letku dronů pro vojenské účely a také pracuji ve společnosti Honeywell Aerospace."
Image

Ing. Lukáš Zezula, Ph.D.

absolvent oboru Slaboproudá elektrotechnika, 2017
"Purkyňka mi poskytla znalosti, ze kterých jsem mnohdy čerpal i při vysokoškolském studiu na FEKT VUT, kde aktuálně pokračuji doktorským studiem kybernetiky. Jako výzkumný pracovník na CEITEC VUT se zabývám modelováním, řízením a diagnostikou elektrických pohonů."

    Zaujal tě tento obor?


    Zkoumej, studuj, rozvíjej se v tom, co tě baví. Purkyňka ti na to dá prostor.
    Zjisti, jak na přijímačky