Proč studovat u nás

Zkoumej, studuj, rozvíjej se v tom, co tě baví. Purkyňka ti na to dá prostor.
Zjisti všechny důvody

Co říkají čísla?


na škole máme
0  
počítačových učeben

ročně investujeme
0 Kč
do informačních technologií


využíváme přes
0
počítačů na škole
úspěšnost absolventů
0  %
při přijetí na VŠ

Proč Purkyňka


Mezinárodní projekty

Láká tě získat zkušenosti v zahraničí? Vydej se na Erasmus! Vyjet můžeš během studia nebo klidně až po maturitě.

Odborníci z praxe

Do výuky zveme odborníky z různých firem – díky tomu nepřijdeš o nejnovější trendy ani cenné tipy z praxe.

Moderní technika

Budujeme centrum informačních technologií – čekají tě přednášky, workshopy a spolupráce s ostatními školami.

Bezpečná škola

Šikanu a diskriminaci na naší škole nestrpíme! Pokud se nějaké problémy objeví, hned s nimi zatočíme.

U nás si vybereš

Z našich oborů si vybereš, ať už se chceš rozvíjet v technice, ovládnout počítače nebo pracovat s lidmi.

Spolupráce s firmami

Praxi ti zajistíme v perspektivních firmách přímo v Brně – můžeš se dostat do podniků, jako je ČEZ, Red Hat nebo Kyndryl.

Skvělá praxe

Čeká tě odborný výcvik přímo ve firmách. Získáš zkušenosti a třeba tam po škole začneš pracovat – naši studenti pravidelně dostávají nabídky práce už při studiu

Průchodnost oborů

Nemusíš mít strach, že si vybereš špatný obor – když ti nesedne, můžeš přejít v rámci školy 
na jiný.

Vyhráváme soutěže

Jsi hrdý na své vědomosti? Zúroč je na soutěžích! Naši žáci se pravidelně umisťují na předních příčkách.

Názory našich studentů


Přečti si názory a zkušenosti našich studentů a absolventů.

Image

František Jeřábek

absolvent oboru Informační technologie, 2017

"Studium zde mi dalo dobré základy informatiky a programování, které mi pomohly při následném studiu na FIT VUT, kde se nyní věnuji informačním technologiím a umělé inteligenci."

Image

Ladislav Krejčí

absolvent oboru Elektromechanik pro zařízení a přístroje, 2017
"Díky podpoře učitelů a mistrů jsem mohl rozvíjet svou profesní kreativitu. Dnes pracuji pro VEIT Electronics a mám možnost cestovat po celém světě, kde mohu dál uplatnit své znalosti."
Image

Denisa Majtnerová

absolventka oboru Sociální činnost, 2019
"Škola mě překvapila přátelským přístupem k žákům a kvalitním vzděláním. Během studia na Purkyňce jsem získala spoustu zážitků a přátel."
Image

Andrea Tarodiová

absolventka oboru Sociální činnost, 2021
"Během studia na Purkyňce jsem si tento obor oblíbila a jsem ráda, že jsem si ho vybrala. Nyní studuji na Vyšší odborné škole sociálně právní a pracuji v Chráněném bydlení. Tato práce mě moc baví a naplňuje."
Image

Aleš Nezbeda

absolvent oboru Informační technologie, 2019

"Jít na průmyslovku bylo dobré rozhodnutí. Během studia využívali učitelé moderní technologie a při výuce spolupracovali s technologickými firmami sídlícími v okolí školy. Dnes podnikám v tvorbě webů, spolupracuji s IT firmou a studuji na MU v Brně práva a informatiku."

Image

Ing. Dominik Harmim

absolvent oboru Informační technologie, 2016
"Studium na Purkyňce prohloubilo můj zájem o programování a o IT obecně a pomohlo mi odstartovat mou profesní kariéru v IT. Několik let jsem pracoval na pozici PHP vývojář, v současné době na Fakultě informačních technologií na VUT v Brně pokračuji v doktorském studiu."
Image

Marek Musil

absolvent oboru Informační technologie, 2016
"Studium na Purkyňce je skvělým startem pro ty, kteří se zajímají o IT. Díky praktickému přístupu k výuce, který zahrnoval i povinné praxe ve firmách, jsem hned po maturitě nastoupil na stáž v nadnárodní IT společnosti. Zde mi poté nabídli stálé místo na pozici Software Quality Engineer."
Image

Ing. Albert Mlčoch

absolvent oboru Slaboproudá elektrotechnika, 2017

"Na mém oboru mě nejvíc bavilo se učit, jak věci okolo nás fungují. Po maturitě jsem úspěšně pokračoval ve studiu kybernetiky na VUT v Brně. Díky dobrému základu ze střední školy jsem studium zvládl a pokračuji doktorským studiem."

Image

Bc. Boris Karavasilev

absolvent oboru Informační technologie, 2017
"Studium na Purkyňce mi dalo solidní základ v IT. Během bakalářského studia jsem studoval dva semestry v zahraničí, nyní pokračuji magisterským studiem na Computer Science v Kodani, kde se mi také podařilo získat práci mých snů. Jsem moc rád, že jsem se zaměřil na IT již od střední školy, benefity tohoto rozhodnutí čerpám dodnes."
Image

Bc. Zuzana Lužová

absolventka oboru Průmyslová ekologie, 2018

"Po vystudování oboru Průmyslová ekologie jsem neměla problém se dostat na jakoukoliv vysokou školu. Zvolila jsem si Mendelovu univerzitu, kde jsem během studia čerpala ze znalostí získaných právě na Purkyňce. Kromě znalostí mi dala Purkyňka i řadu krásných vzpomínek a skvělých kamarádů do života."

Image

Ing. Lukáš Zezula, Ph.D.

absolvent oboru Slaboproudá elektrotechnika, 2017

"Purkyňka mi poskytla znalosti, ze kterých jsem mnohdy čerpal i při vysokoškolském studiu na FEKT VUT, kde aktuálně pokračuji doktorským studiem kybernetiky. Jako výzkumný pracovník na CEITEC VUT se zabývám modelováním, řízením a diagnostikou elektrických pohonů."

Image

Bc. Martin Radvanský

absolvent oboru Slaboproudá elektrotechnika,  2017
"Studium na Purkyňce mi umožnilo rozvíjet moje koníčky, elektroniku a robotiku. Předměty jako matematika, měření, automatizace a elektronika mi dodaly neocenitelný základ pro řešení úloh v oblasti robotiky, který jsem dále mohl uplatnit při studiu na VUT FEKT Brno, kde se chystám pokračovat v dalším studiu v doktorském programu."
Image

Jan Klouda

absolvent oboru Slaboproudá elektrotechnika, 2018
"Obor Slaboproudá elektrotechnika mě skvěle připravil na VUT, kde aktuálně studuji magisterský program. Dodnes čerpám z informací, které mi střední škola předala. Aktuálně jsem členem týmu vytvářejícího autonomní letku dronů pro vojenské účely a také pracuji ve společnosti Honeywell Aerospace."
Image

Ondřej Sůkop

absolvent oboru Silnoproudá elektrotechnika, 2020
"Díky všemu, co jsem se na Purkyňce naučil, bylo pozdější studium na vysoké škole velice jednoduché. Úžasný byl přístup učitelů, kteří dobře vědí, co je potřebné pro absolvování studia na střední škole i na vysoké škole. Znalosti získané na Purkyňce využívám i v práci, kde se bez nich neobejdu, a ušetří mi spoustu času."
Image

Jakub Vágner

absolvent oboru Elektrotechnika –Počítačové sítě a kybernetická bezpečnost, 2022
"Na Purkyňce jsem nejvíc ocenil osobní a vstřícný přístup učitelů a hodně míst, kde trávit čas mimo hodinu. Využil jsem možnost získání CISCO certifikací, které mi už teď zajistily docela zajímavé nabídky práce. Po ukončení střední školy se budu dál věnovat kybernetické bezpečnosti – tento obor budu studovat i na VŠ."
Image

Jan Geletka

absolvent učebního oboru Elektromechanik pro zařízení a přístroje,
absolvent maturitního oboru Mechanik elektrotechnik, 2018
"Učební obor Elektromechanik s důrazem na praktickou výuku jsem zvolil jako sázku na jistotu. Prostupnost učebního a maturitního oboru mi následně umožnila, abych si dodělal maturitu v oboru Mechanik elektrotechnik. Díky kvalitě studia a profesionálnímu přístupu učitelů jsem se po studiu dostal do největšího technologického centra pro výrobu elektronových mikroskopů a spektrometrů."

  Naši klíčoví partneři


  Image
  Image
  Image
  Image
  Image
  Image
  Image
  Image
  Image
  Image
  Image
  Image
  Image
  Image
  Image
  Image
  Image

   Chceš u nás studovat?


   Vyber si jeden z našich oborů
   Vyber si svůj obor