Image

Elektrikář


3letý učební obor
Chceš se stát jedním z nejžádanějších řemeslníků, na které se často čeká i měsíce? Staň se elektrikářem!
Naučíš se pracovat se vším, co má elektrické obvody a je poháněné elektřinou – od obvodů po jednotlivá zařízení. Zvládneš instalovat elektrická vedení, zapojit rozvaděč, pracovat s měřicími přístroji a číst technickou dokumentaci. Snadno opravíš elektrické přístroje a elektrospotřebiče – třeba rychlovarnou konvici, fén nebo světla.

Systém e-přihlášek DIPSY

Podívej se na předměty

Jak probíhají přijímačky

KÓD OBORU
26-51-H/01

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM
Elektrikář

DOSAŽENÉ VZDĚLÁNÍ
Střední vzdělání s výučním listem

ZAKONČENÍ STUDIA
Závěrečná zkouška

DÉLKA STUDIA
3 roky

FORMA STUDIA
Denní

POČET PŘIJÍMANÝCH UCHAZEČŮ
15

PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY
Kompletní informace o přijímacích zkouškách zde.

POVINNÁ LÉKAŘSKÁ PROHLÍDKA
Ano

Proč si vybrat tento obor


Elektroinstalace

Zvládneš udělat elektroinstalace v domě – od natažení kabelů až po zapojení zásuvek a osvětlení.

Obvody a schémata

Naučíš se číst elektrotechnická schémata, pájet a osazovat základovou desku elektrickými obvody.

Jisté uplatnění

O šikovné elektrikáře je obrovský zájem. Dobře placenou práci tak budeš mít domluvenou už během studia. Nebo se staň živnostníkem a dělej sám na sebe!

Kvalifikace

Získáš kvalifikaci dle NV 194/2022 Sb., která ti dá oprávnění pracovat se zařízením pod elektrickým napětím.

Moderní vybavení

Budeš pracovat s nejmodernějším vybavením včetně 3D tiskáren. Dílny jsou přímo ve škole, takže se nemusíš nikam přesouvat.

Zkušenosti z praxe

Praktické zkušenosti získáš ve firmách, jako je Siemens nebo Honeywell.

Chytrá domácnost

Naučíš se propojit a nastavit zařízení v inteligentní domácnosti – osvětlení, topení nebo zabezpečovací systém tak půjdou ovládat na pár kliknutí v mobilu.

Odborný výcvik

Odborný výcvik můžeš místo školních dílen dělat přímo ve firmách. A hned po škole tam třeba začít pracovat.

Kde se uplatníš?


Uplatníš všude, kde se využívá elektřina – třeba jako provozní elektrikář v různých firmách, elektromechanik nebo opravář elektrických zařízení. Můžeš také pracovat na stavbách a zapojovat elektřinu v novostavbách.

Nebo začni samostatně podnikat – pokud budeš šikovný, práce budeš mít víc, než budeš stíhat. Chceš si rozšířit vzdělání a posunout se na lepší pozice v oboru? Pokračuj v rámci školy ve studiu na maturitním oboru.

Obor v číslech


0/34
Poměr přijatých/přihlášených
0
Nejvyšší průměr přijatého
0%
Úspěšnost u závěrečné zkoušky
0/1
Nyní studuje chlapců/dívek

Názory našich studentů


Přečti si názory a zkušenosti těch, kteří tento obor studovali.

Image

Jan Geletka

absolvent učebního oboru Elektromechanik pro zařízení a přístroje, absolvent maturitního oboru Mechanik elektrotechnik, 2018
"Učební obor Elektromechanik s důrazem na praktickou výuku jsem zvolil jako sázku na jistotu. Prostupnost učebního a maturitního oboru mi následně umožnila, abych si dodělal maturitu v oboru Mechanik elektrotechnik. Díky kvalitě studia a profesionálnímu přístupu učitelů jsem se po studiu dostal do největšího technologického centra pro výrobu elektronových mikroskopů a spektrometrů."
Image

Ladislav Krejčí

absolvent oboru Elektromechanik pro zařízení a přístroje, 2017
"Díky podpoře učitelů a mistrů jsem mohl rozvíjet svou profesní kreativitu. Dnes pracuji pro VEIT Electronics a mám možnost cestovat po celém světě, kde mohu dál uplatnit své znalosti."
Image

Ing. Albert Mlčoch

absolvent oboru Slaboproudá elektrotechnika, 2017
"Na mém oboru mě nejvíc bavilo se učit, jak věci okolo nás fungují. Po maturitě jsem úspěšně pokračoval ve studiu kybernetiky na VUT v Brně. Díky dobrému základu ze střední školy jsem studium zvládl a pokračuji doktorským studiem. "
Image

Ing. Lukáš Zezula, Ph.D.

absolvent oboru Slaboproudá elektrotechnika, 2017
"Purkyňka mi poskytla znalosti, ze kterých jsem mnohdy čerpal i při vysokoškolském studiu na FEKT VUT, kde aktuálně pokračuji doktorským studiem kybernetiky. Jako výzkumný pracovník na CEITEC VUT se zabývám modelováním, řízením a diagnostikou elektrických pohonů."
Image

Bc. Martin Radvanský

absolvent oboru Slaboproudá elektrotechnika, 2017
"Studium na Purkyňce mi umožnilo rozvíjet moje koníčky, elektroniku a robotiku. Předměty jako matematika, měření, automatizace a elektronika mi dodaly neocenitelný základ pro řešení úloh v oblasti robotiky, který jsem dále mohl uplatnit při studiu na VUT FEKT Brno, kde se chystám pokračovat v dalším studiu v doktorském programu."
Image

Jan Klouda

absolvent oboru Slaboproudá elektrotechnika, 2018
"Obor Slaboproudá elektrotechnika mě skvěle připravil na VUT, kde aktuálně studuji magisterský program. Dodnes čerpám z informací, které mi střední škola předala. Aktuálně jsem členem týmu vytvářejícího autonomní letku dronů pro vojenské účely a také pracuji ve společnosti Honeywell Aerospace."
Image

Ondřej Sůkop

absolvent oboru Silnoproudá elektrotechnika, 2020
"Díky všemu, co jsem se na Purkyňce naučil, bylo pozdější studium na vysoké škole velice jednoduché. Úžasný byl přístup učitelů, kteří dobře vědí, co je potřebné pro absolvování studia na střední škole i na vysoké škole. Znalosti získané na Purkyňce využívám i v práci, kde se bez nich neobejdu, a ušetří mi spoustu času."

    Zaujal tě tento obor?


    Zkoumej, studuj, rozvíjej se v tom, co tě baví. Purkyňka ti na to dá prostor.
    Zjisti, jak na přijímačky