Za poznáním brněnských pověstí a zajímavostí

JAN ŠTĚRBAAktuálně

Minulý týden absolvovali studenti prvního ročníku oboru Ekonomika a podnikání v rámci předmětu Základy společenských věd komentovanou prohlídku historického centra města Brna.

Měli možnost obdivovat pozoruhodná brněnská náměstí, historické budovy, prohlédnout si katedrálu sv. Petra a Pavla a od zkušené průvodkyně si také vyslechnout nejznámější brněnské pověsti. Na trase se seznámili se známými i méně známými brněnskými legendami, také objevili drobnosti a zajímavosti, kterých by si při běžném procházení ulicemi nevšimli.

Příjemnou procházkou historickým centrem Brna zhlédli Starou radnici, Zelný trh, Kapucínské a Dominikánské náměstí, Denisovy sady, kostel sv. Jakuba a prohlídku ukončili na náměstí Svobody u tzv. „brněnského orloje“. Zpestřením pro studenty byla ukázka skleněné kuličky z tohoto orloje. Během této prohlídky měli studenti možnost klást různé dotazy průvodkyni, aby se na dané téma co nejvíce dozvěděli a mnozí také uplatnili své znalosti z dějepisu a z českého jazyka a literatury.

Studentka Sára Abbod po prohlídce prohlásila: „Je výborné, že jsme si mohli centrum města projítv dopoledních hodinách, kdy není město plné lidí a máme možnost si v klidu prohlédnout různé uličky, náměstí a interiéry kostelů.“ Vít Effenberger dodal: „Tuhle procházku městem doporučuji všem, kteří v Brně studují anebo i bydlí, protože si myslím, že je důležité znát místa, kudy procházíme v každodenním životě.“