Image

Informační technologie


4letý maturitní obor
Máš logické myšlení a baví tě přicházet věcem na kloub? Chceš se dozvědět vše o počítačích, programování a tvorbě webů a aplikací? Na tomto oboru dokonale poznáš hardware i software, naučíš se programovací jazyky, zvládneš opravit počítač, navrhovat počítačové sítě nebo připravovat grafické návrhy a animace.
Od třeťáku si můžeš vybrat z pestré nabídky volitelných odborných předmětů a dostaneš tak víc prostoru pro oblast, která tě opravdu baví – ať už to jsou sítě, programování, grafika nebo automatizace. Které to jsou, zjistíš ZDE. Digitální technologie hýbou světem, tak buď u toho s oborem Informační technologie!

Systém e-přihlášek DIPSY

Podívej se na předměty

Jak probíhají přijímačky

KÓD OBORU
18-20-M/01

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM
Informační technologie

DOSAŽENÉ VZDĚLÁNÍ
Střední vzdělání s maturitní zkouškou

ZAKONČENÍ STUDIA
Maturitní zkouška

DÉLKA STUDIA
4 roky

FORMA STUDIA
Denní

POČET PŘIJÍMANÝCH UCHAZEČŮ
90

PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY
Kompletní informace o přijímacích zkouškách zde.

POVINNÁ LÉKAŘSKÁ PROHLÍDKA
Ne

Proč si vybrat tento obor


Profilace studia

Po druháku se můžeš díky nabídce volitelných odborných předmětů více zaměřit na to, co tě baví.

Digitální tvorba

Zvládneš vytvořit webové stránky, grafické návrhy nebo sestříhat video.

Programování

Naučíš se programovat v jazycích, jako je HTML, JavaScript, Python a Bash.

Zkušenosti z praxe

Praktické zkušenosti získáš ve firmách, jako je IBM, Red Hat nebo Kyndryl.

Dva cizí jazyky

Ve světě se neztratíš. Co takhle vyjet za prací nebo dalším studiem do zahraničí?

Cisco Akademie

Prohlub své znalosti. Kromě nových poznatků získáš certifikáty, které zlepší tvou kvalifikaci.

Mikročipy

Programuj mikročipy, které umožňují automatické řízení chytrých domácností, řídí energetiku nebo fungují v telekomunikacích.

Síťové prvky

Jako síťař se naučíš pracovat s kabeláží, bezdrátovou sítí nebo nakonfigurovat síťové prvky, jako je modem, router nebo switch.

Moderní vybavení

Neustále inovujeme naše vybavení, aby splňovalo nejmodernější standardy.

Kde se uplatníš?


Informační technologie hýbou světem – jako IT odborník se staneš nepostradatelnou součástí firem a sehnat dobře placenou práci pro tebe bude hračka. IT specialisté si dneska práci vybírají a jsou placeni zlatem.

Uplatnění s tímto oborem je dost široké – můžeš spravovat sítě ve firmách napříč obory, programovat roboty na výrobních linkách, vyvíjet aplikace a weby nebo tvořit grafiku na volné noze. Láká tě titul? Přihlas se na vysokou jako většina našich absolventů.

Jak je to s přijímačkama?


S přijímačkama je to na naší škole stejné, jako všude jinde - maturitní obory mají státní testy od společnosti CERMAT, na učebních oborech se testy nepíšou. U obou typů oborů ale ještě mohou existovat další kritéria, která najdeš na stránce s informacemi k přijímačkám.

Zároveň všem doporučujeme podat elektronickou verzi přihlášky, protože jedině tak můžeme garantovat, že se k vám všechny informace dostanou včas. Výhody a nevýhody všech variant podání přihlášky najdete na odkazu níže.

Vše o přijímačkách

Obor v číslech


0/330
Poměr přijatých/přihlášených
0
Nejhorší průměr přijatého
0%
Úspěšnost u maturitní zkoušky
0/24
Nyní studuje chlapců/dívek

Názory našich studentů


Přečti si názory a zkušenosti těch, kteří tento obor studovali.

Image

František Jeřábek

absolvent oboru Informační technologie, 2017
"Studium zde mi dalo dobré základy informatiky a programování, které mi pomohly při následném studiu na FIT VUT, kde se nyní věnuji informačním technologiím a umělé inteligenci."
Image

Aleš Nezbeda

absolvent oboru Informační technologie, 2019

"Jít na průmyslovku bylo dobré rozhodnutí. Během studia využívali učitelé moderní technologie a při výuce spolupracovali s technologickými firmami sídlícími v okolí školy. Dnes podnikám v tvorbě webů, spolupracuji s IT firmou a studuji na MU v Brně práva a informatiku."

Image

Ing. Dominik Harmim

absolvent oboru Informační technologie, 2016
"Studium na Purkyňce prohloubilo můj zájem o programování a o IT obecně a pomohlo mi odstartovat mou profesní kariéru v IT. Několik let jsem pracoval na pozici PHP vývojář, v současné době na Fakultě informačních technologií na VUT v Brně pokračuji v doktorském studiu."
Image

Marek Musil

absolvent oboru Informační technologie, 2016
"Studium na Purkyňce je skvělým startem pro ty, kteří se zajímají o IT. Díky praktickému přístupu k výuce, který zahrnoval i povinné praxe ve firmách, jsem hned po maturitě nastoupil na stáž v nadnárodní IT společnosti. Zde mi poté nabídli stálé místo na pozici Software Quality Engineer."
Image

Bc. Boris Karavasilev

absolvent oboru Informační technologie, 2017
"Studium na Purkyňce mi dalo solidní základ v IT. Během bakalářského studia jsem studoval dva semestry v zahraničí, nyní pokračuji magisterským studiem na Computer Science v Kodani, kde se mi také podařilo získat práci mých snů. Jsem moc rád, že jsem se zaměřil na IT již od střední školy, benefity tohoto rozhodnutí čerpám dodnes."

    Zaujal tě tento obor?


    Zkoumej, studuj, rozvíjej se v tom, co tě baví. Purkyňka ti na to dá prostor.
    Zjisti, jak na přijímačky