Image

Sociální činnost – Sociálněsprávní činnost


4letý maturitní obor

Chceš se naučit, jak nejlépe pomoci lidem v různých životních situacích? Pracovat s dětmi nebo seniory a vědět, jak s nimi správně komunikovat? Věnovat se těm, kteří se bez cizí pomoci neobejdou? V tom případě je obor sociální činnost právě pro tebe!

Zvládneš si poradit s nejrůznějšími úkony – od aktivizace klientů až po zprostředkování pomoci přes úřady. Budeš pomáhat třeba se smysluplným naplněním volného času nebo s vyřízením potřebných dokladů. Díky znalosti systému sociálních služeb dokážeš zajistit lepší podmínky pro život svých klientů. Získáš základy pedagogiky, ekonomiky, práva, zdravotní nauky i psychologie a staneš se tak nenahraditelnou oporou nespočtu potřebných lidí.


Systém e-přihlášek DIPSY

Podívej se na předměty

Jak probíhají přijímačky

KÓD OBORU
75-41-M/01

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM
Sociálněsprávní činnost

DOSAŽENÉ VZDĚLÁNÍ
Střední vzdělání s maturitní zkouškou

ZAKONČENÍ STUDIA
Maturitní zkouška

DÉLKA STUDIA
4 roky

FORMA STUDIA
Denní

POČET PŘIJÍMANÝCH UCHAZEČŮ
60

PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY
Kompletní informace o přijímacích zkouškách zde.

POVINNÁ LÉKAŘSKÁ PROHLÍDKA
Ano

Proč si vybrat tento obor


Rozvíjej schopnosti

Naučíš se udržovat a rozvíjet psychické a fyzické schopnosti klientů, jejich společenské a
pracovní návyky a dovedností i naplňování jejich volného času.

Potřebné vědomosti

Osvojíš si potřebné vědomosti a dovednosti z pedagogiky, psychologie a zdravotní nauky. Vyznáš se v oblasti sociálních dávek – jak se vyměřují i jak se o nich rozhoduje.

Kvalitní praxe

Na praxe budeš chodit už od druháku. Zjistíš, jak to chodí v domech s pečovatelskou službou, v institucích poskytujících přímou pomoc i na úřadech.

Skvělé znalosti

Znalosti získáš nejen ve školní lavici, ale také na exkurzích nebo přednáškách odborníků. V praxi tě pak nic nepřekvapí.

Dva cizí jazyky

Se znalostí dvou jazyků se ve světě neztratíš. Co takhle vyjet za dalším studiem nebo prací do zahraničí?

Spolupráce

Spolupracujeme s organizacemi jako Tichý svět, Podané ruce, Persefona nebo Bílý kruh bezpečí. Čekají tě tam praxe i přednášky.

Administrativa

Administrativu zvládneš levou zadní – vyznáš se v důležitých dokumentech, postupech a naučíš se psát všemi deseti.

Komunikace

Kromě administrativy natrénuješ také komunikační dovednosti a svou pohotovost. Při jednání s různými typy lidí se ti to bude hodit.

Posouvej se dál

Po škole můžeš jít na vysokou nebo vyšší odbornou školu – vylepšíš si tak kvalifikaci a posuneš se na lepší pozice v oboru.

Kde se uplatníš?


Sociální pracovníci budou potřeba vždy – v Česku na tvou pomoc čekají tisíce lidí. Uplatnění najdeš v domech s pečovatelskou službou, domovech pro matky s dětmi, v dětských domovech nebo v nízkoprahových zařízeních.

Láká tě spíš práce na úřadu? Je jen na tobě, jestli budeš pracovat v terénu nebo v kanceláři. Po maturitě můžeš jít také na vysokou nebo vyšší odbornou školu a kvalifikovat se tak na lepší pozice v oboru, třeba na referenta sociálních věcí nebo kurátora.

Obor v číslech


0/165

Poměr přijatých/přihlášených

0
Nejvyšší průměr přijatého
0%

Úspěšnost u maturitní zkoušky

0/282
Nyní studuje chlapců/dívek

Názory našich studentů


Přečti si názory a zkušenosti těch, kteří tento obor studovali.

Image

Denisa Majtnerová

absolventka oboru Sociální činnost, 2019
"Škola mě překvapila přátelským přístupem k žákům a kvalitním vzděláním. Během studia na Purkyňce jsem získala spoustu zážitků a přátel."
Image

Veronika Melicharová, DiS. 

absolventka oboru Sociální činnost, 2012
"Studium na Purkyňce byl skvělý start pro moji současnou práci. Získala jsem spoustu zkušeností z odborné praxe i teorie a po maturitě jsem automaticky navázala na VOŠ ve stejném oboru. Nyní pracuji jako sociální pracovnice v nízkoprahovém zařízení pro děti a mládež, kde pomáháme mladým lidem překonávat jejich nepříznivé životní situace a problémy."
Image

Andrea Tarodiová

absolventka oboru Sociální činnost, 2021
"Během studia na Purkyňce jsem si tento obor oblíbila a jsem ráda, že jsem si ho vybrala. Nyní studuji na Vyšší odborné škole sociálně právní a pracuji v Chráněném bydlení. Tato práce mě moc baví a naplňuje."

Zaujal tě tento obor?


Zkoumej, studuj, rozvíjej se v tom, co tě baví. Purkyňka ti na to dá prostor.
Zjisti, jak na přijímačky