Zúčastnili jsme se přednášky Laury Janáčkové

JANA SCHUPPLEROVÁAktuálně

Koncem listopadu se naši studenti 1. a 2. ročníku oboru Sociální činnost zúčastnili v Divadle Bolka Polívky odborné přednášky psycholožky a sexuoložky Laury Janáčkové. Mohli si tak doplnit a utřídit informace o psychickém a sexuálním vývoji člověka, o spojení sexuality s láskou a problematice a rizicích aktivního sexuálního života. Zvláštní pozornost věnovala přednášející nebezpečí pohlavně přenosných chorob a nechtěného těhotenství, zmínila se také o sexuální kriminalitě a zneužívání nezletilých. Ačkoli velká část studentů absolvovala podobnou přednášku již na základní škole, akci zhodnotili jako poučnou a velmi přínosnou.

Laura Janáčková si studenty získala svým neformálním přístupem a zábavným a vtipným pojetím přednášky. Studenti rovněž ocenili, že mohli klást anonymní dotazy, na které přednášející otevřeně a ochotně odpovídala. „Akce se mi moc líbila a určitě bych ji doporučila i dalším studentům,“ okomentovala setkání s Laurou Janáčkovou Viktorie Svobodová, studentka třídy S1C.

Docentka Laura Janáčková se dlouhodobě zabývá sexuologií a psychologií v oblasti aplikované medicíny a partnerských vztahů. Přednáší na univerzitách v Praze a v Brně a pravidelně se aktivně účastní domácích i zahraničních vědeckých konferencí. Je autorkou řady knih a odborných článků o lidských vztazích a komunikaci a podílí se na přípravě a realizaci osvětových pořadů a filmů pro rozhlas a televizi.