Proběhl již 15. ročník školního kola soutěže v programování

JAN ŠTĚRBAAktuálně

Již popatnácté naši studenti poměřili síly ve školním kole soutěže v programování, které proběhlo v březnu. Celkem se ho zúčastnilo 33 studentů z prvních až třetích ročníků oboru Informační technologie, soutěž je však otevřena pro zástupce všech oborů. Celkovým vítězem se stal Miroslav Neumann ze třídy V1B, který z možných 33 bodů získal hned 31. Těsně za ním se umístili s 30 body shodně spolužák Matyáš Krček a Jakub Palacký ze třídy V3A. O půl bodu zpět skončil další zástupce třetího ročníku, Matěj Tajovský.

Příklady pro soutěž připravili a soutěž zorganizovali učitelé informačních technologií Alena Grymová a Petr Přikryl. Soutěž byla naplněna energií a nadšením studentů, kteří se zapojili a předvedli své znalosti a kreativitu. Byli jsme svědky úžasných výkonů a nápadů, což svědčí o pestrosti talentů naší školy.

Soutěžními příklady v roli maskotů tentokrát provázeli dva králíci z klobouku, kteří studentům nachystali zapeklité úkoly s nelehkými řešeními. Během čtyřhodinového programátorského klání se účastníci usilovně snažili tato řešení nalézt. „Soutěž jsem si užil. Zvládnul jsem vyřešit všechny úkoly ve stanovém čase. Moc mě to bavilo a rád se příští rok zúčastním znovu,“ říká vítěz soutěže Miroslav Neumann. Kromě hlavních cen si každý soutěžící také odnesl perníkové postavičky Boba a Bobka.

Rádi bychom poděkovali všem účastníkům za úsilí a zapálení, které do soutěže vložili. Bez nich by tato událost nemohla být tak úspěšná. Vítězům blahopřejeme a budeme jim držet palce v krajském kole, které proběhne v pátek 19. 4. 2024 v Lužánkách. Věříme, že jim příklady krajského kola „sednou“ a podaří se jim postoupit do celostátního kola.