Workshop „Prezentační dovednosti“ s odborníky

JAN ŠTĚRBAAktuálně

Dne 4. dubna 2024 se v prostorách naší školy uskutečnil workshop zaměřený na prezentační dovednosti, který vedli odborníci z firmy Kyndryl. Akce byla určena studentům třetího ročníku oboru Ekonomika a podnikání, kteří se v rámci předmětu Studentská firma intenzivně připravují na nadcházející soutěžní veletrh studentských firem EXPO v Praze.

Žáci měli jedinečnou příležitost prezentovat své studentské firmy a produkty přímo před odborníky z praxe. Tato „generálka“ jim poskytla cennou přípravu na EXPO, kde budou své projekty prezentovat před porotou složenou z 20 odborníků a potenciálních investorů. S pouhými třemi minutami na prezentaci a minutou na odpovědi na dotazy poroty byla důrazně testována schopnost studentů prezentovat efektivně a stručně.

Ředitelka studentské firmy Beeleaf Jana Šálená poznamenala: „Mluvit před porotou je velice těžké, navíc když má člověk říct v tak krátkém čase tolik informací. Je fajn, že jsme si to vyzkoušeli ještě před veletrhem.“ Společníci firmy Exfolia ocenili pozitivní hodnocení od Kyndrylu a uvedli: „Potěšilo nás, že nám Kyndryl pochválil prezentaci. Do příštího týdne se ještě pokusíme zapracovat doporučení k našemu mluvenému projevu.“

Zaměstnanci Kyndrylu poskytli studentům podrobnou zpětnou vazbu, která se týkala nejen grafické úpravy prezentací, ale také mluveného projevu a řeči těla. Tato zpětná vazba byla pro studenty nejen inspirací pro nadcházející veletrh, ale poskytla jim i cenné poznatky použitelné v budoucím životě a profesní kariéře. Za odborné vedení a cenné rady bychom tímto chtěli firmě Kyndryl poděkovat a zároveň držíme palce všem našim studentům, aby na nadcházejícím veletrhu EXPO zazářili a úspěšně prezentovali své projekty. Jejich tvrdá práce a odhodlání jsou inspirací pro nás všechny.