Angličtina jinak v divadle Bear Educational Theatre

JAN ŠTĚRBAAktuálně

Studenti druhých ročníků napříč všemi obory měli v pondělí 8. dubna možnost zažít výuku anglické historie v prostředí zcela odlišném od běžných školních lavic. Vypravili se totiž do brněnského divadla Barka, kam zavítalo pražské Bear Educational Theatre. V rámci jejich netradičně pojatého představení tam anglická historie doslova ožívala před očima.

Studenti měli v ději aktivní roli. Zapojili se do různých činností, které představení nabízelo, a tím se stali součástí magické atmosféry divadelního zážitku. Nenásilnou a zábavnou formou si navíc připomněli historii Anglie od dob Anglosasů až po Jindřicha VIII. Student oboru Ekonomika a podnikání Jakub Brázda k představení řekl: „Moc se mi to líbilo, nejvíce herecké umění obou herců. Nebylo to obyčejné divadlo. Teď si budu pamatovat anglickou historii mnohem lépe.“

Pražská formace s již 27letou tradicí je vedená učitelem angličtiny Davidem Fisherem, který také působil jako profesionální herec v divadle a filmu. Také všichni ostatní herci jsou rodilí mluvčí. Divadlo se specializuje na aplikaci nápadů ze světa zábavy do výuky jazyků. Představení jsou koncipována jako poutavé lekce angličtiny a propojují tím výuku a svět zábavy. Studenti tedy mohli zažít podání látky užitečné nejen k maturitě neotřelým způsobem, který je záživný, ale především zapamatovatelný.