Vydali jsme se za kulturou

JANA SCHUPPLEROVÁAktuálně

V úterý navštívili naši studenti 2. a 3. ročníku všech maturitních oborů divadelní představení Lakomec. Nadčasovou a divácky velmi oblíbenou komedii jim do brněnského kulturního domu Rubín přijeli zahrát herci z pražského Divadla Různých Jmen, které se kromě tradičních večerních představení zaměřuje právě na divadelní představení pro žáky základních a středních škol.

Kdo by neznal Harpagona – lakomého staříka zamilovaného do vlastních zlaťáků. Tato nestárnoucí divadelní postava baví diváky již více než tři sta padesát let a díky úternímu představení se s její jevištní podobou mohli seznámit i naši studenti, kteří si již tradičně Molièrovo dílo vybírají do seznamu své maturitní četby.

A jak na naše studenty nesmrtelný příběh o lidské chamtivosti v podání Divadla Různých Jmen zapůsobil? „Představení bylo super, asi nejvíce ze všech postav se mi líbil Harpagon se svým známým monologem,“ říká Ondřej Munclinger, student 2. ročníku oboru Průmyslová ekologie.

Chválou nešetří ani Patrik Benda, student 3. ročníku oboru Ekonomika a podnikání. „Trochu zmatený mi přišel konec, ale celkově se mi toto divadelní představení moc líbilo a oceňuji výkony herců.“ Mnohé studenty navíc potěšil i fakt, že mohli naživo vidět známé české herce, které jinak znají jen z televizní obrazovky.

Divadlo Různých Jmen je pražské profesionální divadlo, které funguje už od roku 2005 a od  roku 2017 působí v Divadle Radka Brzobohatého. Ačkoli jsou jeho představení koncipována jako večerní, jsou vhodná i pro žáky vyšších ročníků základních škol a pro středoškoláky.