Pokračujeme ve spolupráci s firmou Kyndryl

JANA SCHUPPLEROVÁAktuálně

Naši studenti oboru Informační technologie pracují ve 3. ročníku na týmovém projektu. Podporu při jeho realizaci jim nabízí brněnská firma Kyndryl, která prostřednictvím své soutěže Kyndryl Challenge už 6 let vybírá nejzajímavější studentské návrhy. Výherci soutěže mají v Kyndrylu zajištěnu odbornou praxi ve 3. i 4. ročníku a pokračují ve svém projektu pod odborným vedením jeho zaměstnanců až k maturitní obhajobě.

Minulý čtvrtek proběhlo zahájení týmových projektů studentů 3. ročníků oboru Informační technologie. Zároveň byli studenti prostřednictvím prezentace seznámeni se soutěží Kyndryl Challenge, jejímž cílem je vytvořit z IT nápadu projekt, který se dá realizovat.

Týmy se do soutěže mohou přihlásit do konce září. Pro studenty, kteří se soutěže zapojí, připraví Kyndryl 4 workshopy  (Design Thinking, Project Management, Sales, Presentation Skills), v nichž se účastníci naučí, jak co nejlépe pracovat na svém projektu, spolupracovat v týmu a prezentovat výsledky své práce.

A jaké výhody přináší vítězství v soutěži Kyndryl Challenge? „Členové vítězného týmu se stávají stážisty v Kyndrylu, mají tam svého mentora a pro práci na projektu využívají firemní vybavení,“ říká Aneta Wernerová, studentka 4. ročníku oboru Informační technologie a členka vítězného týmu z loňského roku.