Uspořádali jsme besedu s firmou Adbros

PETR ČÍŽEKAktuálně

Ve středu 8. června 2022 se naši žáci 3. ročníku oboru Informační technologie, zaměření Programování a databáze, zúčastnili besedy se zástupci brněnské IT firmy Adbros. Během ní se měli možnost seznámit jak s fungováním firmy, tak s nástroji, které firma při své práci využívá.

Beseda začala přednáškou zástupců firmy, kteří naše žáky seznámili s principy týmové práce v Adbrosu a podrobněji jim představili vývojové prostředky, které jejich firma využívá, zejména Scram, vhodný právě pro týmovou spolupráci, a framework Nette.

„Seznámení žáků s tímto českým frameworkem pokládám za velmi důležité, neboť Nette programátorům výrazně ulehčuje práci a má velké praktické využití,“ říká RNDr. Lenka Hrušková, vyučující odborných předmětů a organizátorka besedy.

V průběhu besedy mohli žáci klást zástupcům firmy dotazy a dozvědět se tak spoustu zajímavých informací nejen o samotné firmě, která si zakládá na lidském přístupu a profesionalitě, ale také o jejích produktech.

Některé žáky Adbros a jeho firemní filozofie zaujaly natolik, že by zde rádi konali svou praxi, což je i případ Tomáše Lipenského, žáka třídy V3C: „Díky dnešní besedě jsem si udělal představu o práci v týmu v IT firmě. Uvažuji nyní o tom, že zažádám v této firmě o praxi.“

Firma Adbros, která patří k úspěšným brněnským IT firmám, vznikla v roce 2006. Zabývá vývojem webových a mobilních aplikací, digitalizací a automatizací firemních procesů, digitální marketingovou komunikací nebo webovou analytikou, svým klientům nabízí i projektové řízení digitálních projektů, monitoring sociálních médií grafický design nebo datovou a systémovou integraci.