Sportujeme v Chorvatsku

Petr ČížekAktuálně

Koncem května se naši žáci 3. ročníku maturitních oborů zúčastnili tradičního sportovně-turistického kurzu v Chorvatsku. V krásném prostředí letoviska Baško Polje se mohli více než týden věnovat koupání, badmintonu, nohejbalu, basketbalu či pétanque, nechyběly ani celodenní výlety lodí na blízké ostrovy Hvar a Brač a večerní výlet lodí do Makarské, turistického centra Makarské riviéry.

Předprázdninový sportovně-turistický kurz v Chorvatsku patří k nejoblíbenějším akcím školního roku. Žáci mohou v prostředí krásné přírody strávit čas se svými spolužáky, navázat nová přátelství a zažít neopakovatelné okamžiky. „Z naší třídy jsme až na pár výjimek jeli všichni,“ říká Michal Dvořák, žák oboru Mechanik elektrotechnik. „Byla to pro nás kolektivní záležitost, něco jako prodloužený školní výlet,“ dodává.

Jak naznačuje název kurzu, většinu dne žáci strávili různými sportovními aktivitami, hráli např. badminton, fotbal či pétanque. Probíhaly také různé turnaje družstev, např. v nohejbale či basketbale a nejúspěšnější sportovci byli odměněni i diplomy.

Adrenalinovým zážitkem byl potom sjezd řeky Cetiny na raftech, který si žáci patřičně užili. „Nejlepší zážitek z Chorvatska? Jednoznačně rafting,“ odpovídá nadšeně Matěj Kudrna, rovněž žák oboru Mechanik elektrotechnik.

Součástí kurzu byly i dva výlety: celodenní výlet na ostrovy Hvar a Brač a večerní výlet do Makarské, kde měli žáci možnost zažít tu pravou atmosféru Makarské riviéry. „Oba výlety se mi moc líbily, na ostrově Brač jsme navštívili známé letovisko Bol a zájemci si mohli prohlédnout i místní proslulou písečnou pláž, ale je pravda, že samotná cesta se mi zdála zdlouhavá. Naopak večerní výlet lodí do Makarské utekl mnohem rychleji, než bychom si byli přáli,“ říká Jakub Novotný, žák oboru Kybernetická bezpečnost.

V průběhu celého kurzu panovala příjemná atmosféra, žáci si pobyt v Chorvatsku opravdu užili, aktivně si odpočinuli a načerpali nové síly, které se jim teď před závěrem školního roku budou určitě hodit.

„Za naši třídu bych chtěla poděkovat vedení kurzu za poskytnutí nových zážitků a poznání nových míst,“ uzavírá letošní sportovní kurz Eliška Hánová, žákyně oboru Ekonomika a podnikání, a je na ní vidět, že svého rozhodnutí jet se školou do Chorvatska rozhodně nelituje.