Úspěšně jsme se zapojili do Firemních dnů JMK

PETR ČÍŽEKAktuálně

Dne 10. 5. 2022 proběhl v brněnském VIDA! Science centru Brno 2. ročník soutěže žákovských týmů Firemní dny Jihomoravského kraje. Naše žákyně 1. ročníku oboru Sociální činnost byly členkami dvou ze tří vítězných týmů: žákovské firmy Tož okoštuj, která zvítězila v kategorii Nejlepší podnikatelský nápad, a žákovské firmy Water Spot, která obsadila 1. místo v kategorii Absolutní vítěz. Vítězům soutěže k jejich úspěchu srdečně gratulujeme.

Do 2. ročníku Firemních dnů Jihomoravského kraje se zapojilo 9 středních škol a více než 70 žáků. Žáci byli rozděleni do soutěžních týmů a jejich úkolem bylo zpracovat podnikatelský projekt, který by příznivě ovlivnil prostředí a podmínky k životu v Jihomoravském kraji.

V závěru soutěže prezentovaly jednotlivé týmy své podnikatelské záměry před porotou složenou z odborníků, která vyhodnotila nejlepší týmy ve 3 soutěžních kategoriích – Nejlepší prezentace, Nejlepší podnikatelský nápad a Absolutní vítěz. Projekt žákovské firmy Tož okoštuj, která se stala vítězem v kategorii Nejlepší podnikatelský nápad, se zaměřil na podporu turistiky a kultury v Jihomoravském kraji

Firma vytvořila aplikaci, která upozorňuje turisty na lokální zajímavosti. „Spolupráce byla docela náročná, ale měli jsme štěstí na super lidi a to bylo pro naše vítězství podstatné,“ okomentovala úspěch svého týmu naše žákyně Tereza Míčková.

V kategorii Absolutní vítěz porotu nejvíce oslovila žákovská firma Water Spot se svým návrhem přírodní rezervace pro děti s rodinami, turisty a ochránce přírody. “Chtěli jsme, aby bylo v Brně více zeleně a lidé mohli uprostřed města lépe relaxovat,” vysvětluje členka týmu a naše žákyně Valerie Manová, která je přesvědčena o tom, že na začátku každého úspěšného projektu musí být dobrý nápad.

Vítězný tým v každé kategorii obdržel hodnotnou cenu a všichni účastníci získali velkou zkušenost pro svou budoucí pracovní kariéru. Naučili se efektivně spolupracovat s neznámými lidmi, v rámci svých týmů si prošli celým procesem projektového plánování a hledání řešení, museli svůj týmový projekt prezentovat před odborníky a navrhované řešení také obhájit.

Firemní dny Jihomoravského kraje 2 se uskutečnily v rámci projektu Implementace KAP JMK II, který podporuje rozvoj podnikavosti žáků v Jihomoravském kraji. Pořadateli soutěže byly společnost JA Czech, která mladým lidem poskytuje příležitosti pro získávání a rozvoj dovedností nezbytných pro úspěšný start do reálného života a na trh práce, a brněnské environmentální vzdělávací středisko Lipka.