Naši studenti získávají zkušenosti v Dublinu

PETR ČÍŽEKAktuálně

V neděli 8. 5. se zájemci z řad našich žáků 3. ročníku oborů Informační technologie, Sociální činnost a Ekonomika a podnikání vydali do irského Dublinu. V rámci projektu Erasmus+ je čeká třítýdenní praxe v místních firmách a jedinečná příležitost, jak se zdokonalit v angličtině, získat nové pracovní zkušenosti, poznat novou kulturu a užít si spoustu zábavy i dobrodružství. O zážitcích našich žáků Vás budeme pravidelně informovat prostřednictvím našich sociálních sítí, těšit se můžete i na živé vstupy přímo z Dublinu.

Dvacet žáků naší školy teď získává v rámci studia pracovní zkušenosti v zahraničí. Hlavními důvody, proč se rozhodli do Dublinu odjet, jsou pro většinu z nich možnost vyzkoušet si v zahraničí práci ve svém budoucím oboru a zdokonalit se v angličtině.  „Jedu do Dublinu kvůli praxi.

Od třítýdenního pobytu si slibuji zlepšení angličtiny a rozšíření praktických znalostí,“ říká Kateřina Pekárková, žákyně 3. ročníku oboru Sociální činnost. S tím souhlasí i Veronika Maršálková, rovněž žákyně 3. ročníku oboru Sociální činnost: „Tři týdny v Dublinu chápu jako výbornou příležitost naučit se něčemu novému.“

Kromě praxe ve firmách, které mají blízko k oboru, který žáci studují, je čeká řada nových zážitků. Díky bydlení v hostitelských rodinách mají možnost se blíže seznámit s irským způsobem života, čeká je prohlídka Dublinu i výlety do okolí.

Na to se velice těší i Michal Spitz, žák 3. ročníku oboru Informační technologie: „Moc se těším, že poznám Irsko. Je to zajímavá země a jsem rád, že ji díky programu Erasmus mohu navštívit.“ Michal si zároveň uvědomuje, že praxe v zahraničí je výbornou investicí i do budoucna. „Zkušenost z Erasmu bude určitě dobře vypadat v životopise, až si budu jednou hledat práci,“ dodává.

Erasmus+ je vzdělávací program Evropské unie, který podporuje mezinárodní spolupráci a mobilitu ve všech sférách vzdělávání, v odborné přípravě a v oblasti sportu a mládeže. Program je určen jednotlivcům z řad studentů, učitelů nebo dobrovolníků a organizacím, jako jsou školy nebo mládežnické či nevládní organizace.

Naše škola se do Erasmu+ v odborném vzdělávání a přípravě – Projekt EuskillPro II, Aktivně do Evropy, aktivně do života – zapojuje pravidelně. O mezinárodní výjezdy je mezi našimi žáky velký zájem, proto procházejí poměrně náročným výběrovým řízením.