Úspěchy našich studentů na soutěžích ve šplhu!

JAN ŠTĚRBAAktuálně

Konec listopadu byl ve znamení studentského zápolení ve šplhu. Reprezentanti naší školy se zúčastnili středoškolských her ve šplhu, které proběhly dne 22.11. na SŠ Jílová. Nechyběli také v soutěži ve šplhu na laně konané v pátek 24.11. na Brněnském výstavišti (BVV). Našim zástupcům se na obou místech dařilo a odnesli si hned pět medailí.

Ve výběru naší školy byl republikový juniorský šampion v této disciplíně a student třetího ročníku Omar Dubec. Podle předpokladů ovládl jak středoškolské hry, tak soutěž ve šplhu laně. Čtyři a půl metru dlouhé lano zdolal za rovné 3 sekundy a jednoznačně porazil všech svých 17 konkurentů. V kategorii družstev jej doplnili studenti druhého a čtvrtého ročníku Matyáš Srnský, Dominik Hanák a David Munclinger a chlapci nakonec skončili stříbrní. „Ve šplhu se pohybuji už nějaký ten rok, takže větší příprava nebyla potřeba. Organizace závodu i atmosféra byla super. Výkon sice nebyl nejlepší, ale jsem rád, že jsem jim to jakožto několikanásobný mistr ČR ukázal!“ zhodnotil svůj výkon vítězný Omar Dubec.

V kategorii dívek bodovala Natálie Pařilová z třetího ročníku, jež zvítězila s nejrychlejším časem 2,84 sekund. Také dívky postavily úspěšné družstvo, které se ve složení Natálie Pařilová, Veronika Stará a Kamila Frantová umístilo na krásné třetí příčce. Pro Natálii Pařilovou šlo o vylepšení již tak kvalitního loňského výkonu: „Závody jsem si díky přátelské atmosféře užila. Jsem ráda, že jsem se oproti minulému roku o pár setin zlepšila a díky tomu vyhrála.“

Středoškolské hry se konají pod záštitou Asociace školních sportovních klubů České republiky (AŠSK ČR). K jejím hlavním činnostem patří popularizace pohybových aktivit mezi dětmi a mládeží, podpora zdravého a aktivního životního stylu, organizace sportovních akcí a spolupráce při výchově mládeže v duchu olympijských idejí a dodržování principu fair play. Všem sportovcům patří respekt za předvedené výkony a za příkladnou reprezentaci školy!