Účast naší školy na krajském kole Ekonomické olympiády

JAN ŠTĚRBAAktuálně

Letos se naše škola vůbec poprvé zúčastnila krajského kola Ekonomické olympiády, a to zásluhou Ondřeje Poláška z druhého ročníku oboru Ekonomika a podnikání. Soutěž proběhla v úterý 2. dubna 2024 na půdě Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Tato již tradiční akce každoročně nabízí studentům cenné zkušenosti a nové obzory v oblasti ekonomie.

Program olympiády zahrnoval představení projektu TOUCH ECON, který umožňuje studentům SŠ bez přijímacích zkoušek vstoupit na jakýkoliv studijní program ESF MU, pokud zdarma absolvují dva předměty na této fakultě již v průběhu SŠ.  přijímacích zkoušek. Tato možnost je pro studenty bezplatná a je ideální začít ji využívat již během třetího ročníku střední školy. Součástí programu byla také přednáška o Centrálně plánované ekonomice v Československu, která poskytla hlubší pohled na historické ekonomické procesy.

Ondřej ocenil možnost nahlédnout do světa ekonomického vzdělávání na vysoké škole a podělil se o své dojmy: „Bylo to velice zajímavé, testy byly těžké, ale daly mi představu o tom, co všechno ještě mohu naučit. Přednáška o ekonomice ČR v době socialismu byla také velmi poučná.“

Ekonomická olympiáda pro SŠ je mezinárodní soutěž ve znalostech z ekonomie a financí, která je určena žákům středních škol. Vychází z rámcových vzdělávacích programů MŠMT a svým pojetím přispívá k dalšímu rozvíjení klíčových schopností a znalostí žáků v tomto oboru. Otázky do soutěže a koncepci Ekonomické olympiády spoluvytváří ekonomové a odborníci z Institutu ekonomického vzdělávání (INEV) a České národní banky (ČNB). Naše škola je hrdá na Ondřejovu účast a těší se na další příležitosti k rozvoji našich studentů v oblasti ekonomie.