Držíme krok s dobou na veletrhu AMPER

JAN ŠTĚRBAAktuálně

Ani letos naši studenti nechyběli na mezinárodní výstavě AMPER. Prestižní přehlídky novinek z oblasti elektrotechniky, energetiky, automatizace či digitalizace se ve středu 20. března zúčastnily 2. a 3. ročníky elektrotechnických oborů a oboru Průmyslová ekologie. Studenti na brněnském výstavišti na vlastní oči viděli mnoho aktuálních produktů a získali přehled o nejnovějších trendech v uvedených oblastech, které se jim budou hodit nejen v rámci školní výuky, ale zejména při přechodu do pracovního prostředí.

Od vyučujících studenti dostali témata pro zpracování projektu, který budou prezentovat v hodinách odborných předmětů. Podklady sbírali při prezentacích vystavujících firem z oblasti zabezpečovací techniky a silnoproudé elektrotechniky. Student třetího ročníku oboru Elektromechanik pro zařízení a přístroje Erik Daleký poznamenal: „Celkově mě překvapilo, kolik novinek jsme letos viděli. Nejvíc mě zaujala česká firma Jablotron zabývající se zabezpečovací technikou.“ Davida Kozla z oboru Elektrikář zase zaujal velký stánek firmy Wago, která vyrábí komponenty k propojování kabelů určených zejména pro automatizaci nebo distribuční systémy. „Překvapilo mě, jak výrobky firmy Wago odolávají vysokým i nízkým teplotám. Díky tomu jsou vhodné do jakýchkoliv podmínek.“

Mezinárodní veletrh AMPER letos oslavil již své třicáté narozeniny. Tradičně se jedná o největší událost tohoto typu na území Česka i Slovenska. Pestrý program je zaručen díky propojení prezentací firem, představování výrobních programů a osobního setkávání. Své novinky letos představilo přes 400 vystavovatelů z více než dvaceti zemí. Jedním z témat letošního veletrhu byly trendy a inovace v energetickém odvětví.