Studenti podnikají

PurkyňkaAktuálně

V pátek 1. 4. 2022 se na naší škole uskutečnil již 5. ročník akce nazvané Prodejní den studentských firem. Své podnikatelské schopnosti a obchodního ducha zde předvedly čtyři firmy založené v letošním školním roce žáky 3. ročníku oboru Ekonomika a podnikání. Tyto firmy budou naši školu reprezentovat i na pražském Veletrhu JA EXPO 2022 spojeném se soutěži JA Studentská firma roku 2021/2022.

Během pátečního dopoledne dokázali naši mladí podnikatelé svým spolužákům i vyučujícím, že mají dobré nápady a že podnikání jim rozhodně není cizí. Firma PocketMix nabízela v několika různých příchutích lahodné a zdravé müsli, firma Obstee výborné domácí limonády, firma Nicewrist umně vyrobené náramky a firma SmartCard dokonce originální karetní hru, kterou žáci sami vymysleli a navrhli.

“Všechny firmy byly na akci dobře připraveny. Většina z nich přitom nemyslela jen na zisk, ale žáci měli na zřeteli i ekologické aspekty podnikání – to se projevilo na obalech jednotlivých výrobků, které byly vesměs ekologické,” hodnotí kladně podnikatelské počiny žáků Ing. Elena Tomanová, hlavní organizátorka akce a zároveň vyučující předmětu Fiktivní firma, v jehož rámci se žáci každoročně do podnikání pouští.

Nabízené výrobky zaznamenaly velký ohlas jak mezi vyučujícími, tak mezi žáky. “Děkujeme všem učitelům a žákům školy, kteří naše podnikatele přišli podpořit, a také odborné porotě složené z učitelů ekonomických předmětů,“ říká Tomanová a dodává, že naše firmy budou své zboží prezentovat i na Veletrhu JA EXPO 2022 v Praze, který se koná již tento čtvrtek.