Naši programátoři ve Springfieldu

PurkyňkaAktuálně

V úterý 15. 3. 2022 se konal 13. ročník školního kola soutěže v programování. První tři místa obsadili Viktor Fišer ze třídy V3B, Matěj Tajovský ze třídy V1A a Tomáš Lipenský ze třídy V3C. Vítězové budou naši školu reprezentovat v krajském kole soutěže v Lužánkách.

První úterý po jarních prázdninách se v naší škole opět soutěžilo, tentokrát v programování. Změřit své síly přišlo téměř 50 žáků z 1., 2. a 3. ročníku oboru Informační technologie a také dva odvážlivci z řad slaboproudařů, kteří se programování dlouhodobě věnují.

Soutěž mladých programátorů začala ráno v 7.45 a jejich úkol byl jasný: pomoci Homeru Simpsonovi zachránit město Springfield z rukou mimozemské civilizace. Aby se jim to podařilo, museli během dopoledne za použití jakýchkoli běžně používaných programovacích jazyků vyřešit 6 úloh.

„Soutěž mě moc bavila, vyzkoušel jsem si své schopnosti a pomohl jsem Homerovi se záchranou světa,“ okomentoval s nadsázkou letošní ročník vítěz školního kola Viktor Fišer. Jakub Václav Flasar, jeden ze dvou soutěžících, jejichž studijním oborem nejsou Informační technologie, doplnil: „Soutěžní úkoly mi přišly zajímavé, ale u některých mi chvíli trvalo, než jsem přišel na jejich řešení. Jsem rád, že jsem se soutěže zúčastnil, i když jsem se nijak výrazně neumístil. Účast v soutěži beru jako cennou zkušenost.“

Soutěž v programování je každoročně vyhlašována ministerstvem školství pro žáky základních a středních škol a na její organizaci se aktivně podílí Národní pedagogický institut ČR. V letošním ročníku se neuskuteční okresní kolo, takže vítězové školních kol postupují rovnou do kola krajského. To se uskuteční 22. 4. 2022 ve Středisku volného času Lužánky. Našim finalistům přejeme do krajského kola zajímavé úlohy a hodně zdaru při jejich řešení.