Spolupracujeme s firmou GHV Trading

PETR ČÍŽEKAktuálně

Dne 16. 6. se v prostorách naší silnoproudé laboratoře konalo školení pro učitele odborných předmětů a žáky 3. ročníku oboru Silnoproudá elektrotechnika, které pro ně  uspořádala brněnská firma GHV Trading, s níž dlouhodobě spolupracujeme. Školení proběhlo v návaznosti na zakoupení měřicích přístrojů určených pro praktická měření v rámci odborných předmětů.

Vystoupení firmy GHV Trading naše žáky velmi zaujalo, protože jim poskytlo možnost, aby si v silnoproudé laboratoři ověřili své teoretické znalosti měřením úloh z praxe. „Líbilo se mi, jak probíhá měření v praxi na simulované instalaci domu,“ říká Vojtěch Vrzal, jeden z našich žáků.

Budoucí maturanty navíc zanedlouho čeká výběr tématu maturitní práce a školení firmy GHV Trading jim v tomto ohledu jistě poskytlo vítanou inspiraci.

Žáci měli v průběhu školení řadu dotazů, na které zaměstnanci firmy ochotně odpovídali. „Dozvěděl jsem se například, jaký druh vodiče je použit u zemnícího lana na vrcholu VVN a VN sloupů, jak dlouho trvá měření VVN sloupu a spoustu dalších užitečných poznatků z praxe,“ říká další z našich silnoproudařů Adam David.

Firma GHV Trading sídlí v Technologickém parku v Brně a již více než 30 let se pohybuje na českém a slovenském trhu. Dodává měřicí přístroje na měření zemního odporu zemniče, izolačního odporu, termokamery a další techniku, pro své zákazníky zajišťuje i poradenskou službu.