Spolu, pod lany – adaptační program pro 1. ročníky

JANA SCHUPPLEROVÁAktuálně

Během září a října se všechny první ročníky naší školy zúčastnily jednodenního adaptačního programu v lanovém centru PROUD v Brně na Lesné. Hlavním cílem programu bylo bližší seznámení s novými spolužáky, navození přátelského klimatu v rámci jednotlivých tříd a rozvoj týmové spolupráce mezi studenty.

Celodenní akce v lanovém centru byla zaměřena na rozvoj otevřené komunikace ve třídě, rozvoj sociálních dovedností a podporu přátelských vztahů. Zahrnovala řadu komunikačních a týmových her ke stmelení kolektivu a také lanové aktivity, které si studenti užili asi nejvíc. „Co se nám na adapťáku líbilo nejvíc? Rozhodně lezení,“ říká Vojtěch Křivánek, student oboru Informační technologie.

„Adaptační program v lanovém centru je podle mého názoru pro studenty ideálním startem v nové škole,“ říká učitelka Lenka Strašáková, která se svou třídou strávila na Lesné minulou středu.  „V mé třídě panovala průběhu celého dne spokojenost, dobrá nálada a všichni se shodli na tom, že si z celého dne odnesli spoustu neopakovatelných zážitků a lépe poznali své spolužáky,“ dodává.

Adaptační programy pro 1. ročníky jsou na naší škole nedílnou součástí začátku školního roku – kromě návštěvy lanového centra se studenti zúčastnili i zážitkového programu společnosti Podané ruce. Hned v prvním zářijovém týdnu navíc absolvovali interní Seznámení se školou, aby se rychleji adaptovali v novém prostředí.