Naši sportovci zabodovali v atletice

JANA SCHUPPLEROVÁAktuálně

Ve středu 21. 9. 2022 se naši studenti zúčastnili okresního kola Středoškolského atletického poháru v rámci družstev a přes velkou konkurenci celkově obsadili páté místo. Nejúspěšnějším reprezentantem naší školy se stal Lukáš Jelínek ze třídy P4, který obsadil 2. místo ve vrhu koulí a zároveň se stal druhým nejlépe bodovaným atletem tohoto závodu. Výborným výkony zaujali také Dominik Hanák a Petr Rozkydal (3. a 4. místo ve skoku vysokém), Omar Dubec (4. místo ve vrhu koulí) a Matěj Pavelka (5. místo ve skoku dalekém). Děkujeme za vzornou reprezentaci školy!

Třetí zářijová středa byla v brněnském Sportovním areálu Pod Palackého vrchem ve znamení atletiky. Konalo se zde okresní kolo tradičního Středoškolského atletického poháru, jehož účastníci se utkali v sedmi disciplínách: vrhu koulí, skoku vysokém, skoku dalekém, běhu na 60, 400 a 1500 metrů a ve štafetě na 4×200 metrů.

Všichni naši soutěžící podali velice pěkné výkony. Největšího úspěchu dosáhl Lukáš Jelínek, který naši školu v atletice reprezentoval letos poprvé. A jak okomentoval svůj úspěch? „Ze svého umístění v atletickém poháru mám samozřejmě velkou radost. Ale mrzí mě, že jsme jako tým nepostoupili do krajského kola.“

Pořadatelem Středoškolského atletického poháru je Český atletický svaz. Ten sdružuje atletické oddíly a kluby na území České republiky a k jeho hlavní činnosti patří organizace atletických soutěží, zajištění reprezentace ČR a prosazování zájmů domácí atletiky před orgány státu a územních samospráv.