Soutěž pro mladé talenty informačních technologií

JANA SCHUPPLEROVÁAktuálně

V úterý 14. února proběhl na naší škole již 13. ročník Purkiády soutěže připravované našimi studenty oboru Informační technologie pro žáky základních škol, kteří se zajímají o informatiku. Letos se Purkiády zúčastnilo 85 soutěžících, kteří v 7 počítačových učebnách řešili 3 hodiny 8 zajímavých úloh zaměřených na logické a kreativní myšlení. Nejlepší řešitelé získali hodnotné ceny a bonifikaci v přijímacím řízení na naši školu.

Z ankety, kterou účastníci Purkiády po skončení soutěže vyplnili, vyplývá, že jednotlivé úlohy i organizace soutěže se jim velmi líbily. Deváťáci ocenili zejména kreativitu, kterou naši studenti při přípravě soutěžních úloh prokázali, a přiznali, že si soutěž moc užili. „Úlohy byly velmi zajímavé a originální. Šlo poznat, že si na nich vaši studenti dali opravdu záležet,“ uvedl jeden ze soutěžících.

Velký dík patří všem organizátorům Purkiády a autorům úloh, kteří přípravě soutěže věnovali obrovský kus času a práce. I přes pečlivou přípravu a testování úloh týmem se bohužel nepodařilo odhalit některé problémy, které se projevily až při přetížení serveru během soutěže.

Doufejme, že se s úspěšnými řešiteli Purkiády budeme v naší škole příští školní rok potkávat. Je to pravděpodobné, neboť někteří z účastníků už teď počítají s tím, že se do přípravy Purkiády příští rok zapojí už jako naši studenti: „Až budeme Purkiádu dělat my, bude ještě lepší!“