Návštěva Úřadu práce

JANA SCHUPPLEROVÁAktuálně

Během února navštívili studenti 4. ročníku maturitních oborů a studenti 3. ročníku učebních oborů Informační a poradenské středisko pro volbu a změnu povolání, které je součástí pobočky Úřadu práce na Polní ulici v Brně. Získali zde nejen informace o možnostech dalšího studia na vysokých či vyšších odborných školách, ale také cenné praktické rady pro případ, že už by dále nestudovali a zapojili se do pracovního procesu. Studentům se exkurze velmi líbila, protože jim přinesla odpovědi na otázky, které jsou pro ně nyní mimořádně aktuální.

Asi nejvíce ocenili návštěvu Úřadu práce studenti oboru Sociální péče, kteří byli velmi  spokojení nejen s komplexností poskytovaných informací, ale také s tím, že si  mohli částečně prověřit své znalosti z maturitních předmětů. „Exkurzi na Úřadu práce na Polní beru jako skvělé opáčko k maturitě,“ říká Adéla Frajbišová, „protože k odborným předmětům na mém oboru patří i Sociální péče a Sociální zabezpečení,“ dodává studentka.

Součástí exkurze byla také krátká prezentace náborového pracovníka z Univerzity obrany, v níž studentům  představil obory, které UO nabízí, a seznámil je s výhodami i povinnostmi spojenými s vojenskou službou. Prezentace zaujala spíše studenty technických oborů, z nichž mnozí o studiu na UO uvažují. „Vybral jsem si obor Vojenské technologie, chtěl bych se totiž stát vojenským pilotem,“ říká Ondřej Čermák, student oboru Počítačové sítě a kybernetická bezpečnost.

Krajská pobočka Úřadu práce na Polní ulici funguje od roku 2014. Nachází se v blízkosti Justičního areálu, se kterým tvoří administrativně-správní centrum. Pobočka poskytuje informace o volných pracovních místech v České republice i zemích EU, nabízí poradenské služby při výběru či změně povolání, poskytuje služby spojené se zprostředkováním vhodného zaměstnání, vyplácí podporu v nezaměstnanosti a vykonává řadu dalších činností.