Slavili jsme Mezinárodní den dívek v IT

JANA SCHUPPLEROVÁAktuálně

Při příležitosti Mezinárodního dne dívek v IT navštívili ve čtvrtek 27. dubna naše studentky a studenti oboru Informační technologie firmu Kyndryl. Čekaly je dva bloky zajímavých přednášek, workshopů a panelových diskuzí zaměřených na automatizaci, sálové počítače, datovou vědu, řízení IT projektů nebo kódování a také setkání se speciálními hosty od Microsoftu. Studenti získali v Kyndrylu řadu zkušeností a navázali kontakty s odborníky z oblasti IT.  

  

Akce se skládala ze dvou bloků workshopů a přednášek: dopoledního v češtině a odpoledního v angličtině. „Z dopoledního bloku se mi nejvíce líbila přednáška s názvem Jak posílit svůj životopis?, která nás varovala před častými nedostatky v životopisech. V odpoledním bloku byla hodně zajímavá přednáška věnovaná mainframu. Díky ní jsem si uvědomila, že zaplatit přes platební bránu nebo si zabookovat letenku není jen tak,“ vysvětluje naše studentka 2. ročníku Magda Děcká.

Během celého dne čerpali studenti rady a nápady od zkušených IT pracovníků, kteří dlouhodobě pracují ve velké korporátní firmě. „Velké plus této akce vidím v možnosti seznámit se s odborníky, kteří dokážou ocenit práci studentů. Já momentálně intenzivně pracuju na svých webových stránkách, abych je mohla zkonzultovat s jednou z přednášejících a posunout se tak někam dál,“ říká Magda Děcká.

Mezinárodní den dívek v IT se od roku 2011 každoročně slaví čtvrtý čtvrtek v dubnu. Jeho cílem je podpora zapojení dívek a žen do oblasti informačních technologií a zvýšení povědomí o genderové propasti v technologickém průmyslu. Celosvětově je tento den spojen s odbornými přednáškami, happeningy a různými náborovými akcemi, které mají ženy do IT přilákat.