Konzultační den k týmovým pracím za podpory profesionálů z oblasti vývoje her

JANA SCHUPPLEROVÁAktuálně

Ve středu 26. dubna proběhl další konzultační den k týmovým projektům studentů 3. ročníku oboru Informační technologie. Díky dlouhodobé spolupráci naší školy s Centrem herního vzdělávání se ho zúčastnili i zkušení vývojáři her Emil Gašparec a Martin Řepa, kteří s Centrem herního vzdělávání spolupracují. Oba profesionálové si prošli práce všech našich týmů, které v rámci svých projektů vyvíjejí počítačovou hru, a poskytli jim cenné rady a postřehy, které studenti jistě využijí při dokončení svých projektů.

Poslední konzultační den k týmových pracím byl důležitý zejména pro studenty, kteří v rámci svého projektu vyvíjejí nějakou počítačovou hru. O své bohaté zkušenosti z oblasti vývoje her se s nimi přišli podělit vývojáři Emil Gašparec a Martin Řepa, a jak studenti přiznávají, konzultace s odborníky jim moc pomohla. „Vývojáři nám poradili, které oblasti hry by se daly vylepšit a na co se ještě máme zaměřit. Jejich zpětnou vazbu jsme alespoň z části již zakomponovali,“ říká student Ondřej Dítě.

S Centrem herního vzdělávání naše škola spolupracuje dlouhodobě. „Cílem Centra je vytvoření středoškolské herně vzdělávací komunity pedagogů, kteří navzájem sdílejí své zkušenosti a pomáhají posouvat kvalitu této mladé oblasti vzdělávání,“ říká hlavní organizátorka týmových prací oboru IT Lenka Hrušková. „Přínosné je také zapojení našich studentů do Studentského klubu herní tvorby, díky němuž se naši loňští maturanti podíleli na vývoji Studentské hry roku 2021,“ připomíná Hrušková.

S prací na svých týmových projektech začali studenti na konci ledna a pomalu se blíží do závěrečného finále: již v tomto týdnu je čeká prezentace výsledků jejich čtyřměsíčního snažení. Prostřednictvím týmové projektové výuky se studenti učili pracovat s nástroji podporujícími spolupráci, rozvíjeli své komunikační dovednosti a schopnost týmové spolupráce.