Rozšiřujeme si znalosti elektrotechniky

JANA SCHUPPLEROVÁAktuálně

Během února se naši studenti 3. a 4. ročníku oboru Silnoproudá elektrotechnika zúčastnili tří zajímavých akcí, během nichž si mohli rozšířit své odborné znalosti. V rámci navázané spolupráce s VUT Brno pro ně připravili dvě přednášky odborníci z Fakulty elektrotechniky, kteří studentům představili novinky ve výkonové elektrotechnice a nové technologie používané ve vývoji elektrických pohonů a motorů. Prostřednictvím online projektu Virtuálně v elektrárně se studenti seznámili s jadernou energií, obnovitelnými zdroji či distribuční soustavou elektrické energie. Všechny tři akce studenty navíc přesvědčily o tom, že teoretické znalosti získané ve výuce jsou schopni aplikovat v praxi i v dalším vzdělávání.

Přednášku Jana Bárty Elektrické stroje i přednášku Petra Procházky Elektrické pohony a výkonová elektronika, obě s podtitulem moderní trendy a vývoj hodnotí naši studenti jako mimořádně zajímavé, protože se díky nim seznámili s moderními technologiemi, které se používají v praxi. „Určitě by se nám líbilo, kdyby se tento typ přednášek konal pravidelně a provázal tak výuku více s praxí,“ říká David Adam, student 4. ročníku. „Navíc máme možnost poznat odborníky, kteří nás budou výhledově učit na vysoké škole,“ dodává student.

I online přednáška Virtuálně v elektrárně byla tematicky velmi zajímavá, problémem ale byla snížená kvalita přenosu a s tím spojená horší srozumitelnost. Studenti 4. ročníku přednášku přesto využili jako předmaturitní opakování. „Většinu informací, která tam zazněla, jsme už znali, ale bylo to pro nás dobré opakování k maturitě,“ uzavírá téma únorových přednášek oboru Silnoproudá elektrotechnika student Vojtěch Vrzal.