Přední příčky našich studentů na Soutěži odborných dovedností!

JAN ŠTĚRBAAktuálně

Ve dnech 28. a 29. února 2024 se konala Soutěž odborných dovedností v oboru Mechanik elektrotechnik, kde se představili nejlepší žáci tohoto oboru napříč celou Českou republikou. Pořadatelem byla Střední škola technická a dopravní Gustava Habrmana v České Třebové.

Purkyňku reprezentovali Daniel Císař a Bohuslav Barek ze třetího ročníku. Soutěž se skládala z praktické a teoretické části. Během prvního dne poměřovali soutěžící své síly při stavbě digitálního osciloskopu a generátoru funkcí. Druhý den je čekal náročný test, který komplexně prověřil jejich znalosti. Obsahem byly nejen teoretické otázky z oblasti slaboproudé a silnoproudé elektrotechniky, ale obsahoval také velké množství otevřených otázek vyžadujících bezpečnou znalost příslušných výpočtů.

Našim studentům se ve velké konkurenci dařilo. Daniel Císař získal celkově druhé místo v soutěži jednotlivců a tím si zajistil postup do celostátního finále soutěže České ručičky 2024 – slaboproud, které se bude konat na naší škole během dubna. Další soutěžící Bohuslav Barek skončil na sedmém místě, což našim žákům zajistilo celkově druhé místo v soutěži týmů. Studentům děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy! Kromě postupu a hřejivého pocitu z úspěchu byly pro úspěšné účastníky připraveny také hodnotné ceny od firmy Schaeffler Production CZ s.r.o., jež je celosvětově předním dodavatelem dílů pro automobilový a strojírenský průmysl.