Jedinečný projekt Junior baletu na vlastní oči

JAN ŠTĚRBAAktuálně

Úterý 5. března se pro studenty prvních ročníků oboru Sociální činnost neslo ve znamení kultury. Navštívili totiž divadlo Reduta, kde zhlédli představení juniorského souboru baletu Národního divadla Brno 2.

V pestrém programu viděli studenti taneční zpracování hned několika různých témat. Šlo zejména o lidskou jedinečnost, přátelství, lásku, zradu a pomíjivost života. Studentka Natalia Robertsonová balet zhodnotila: „Ndherné představení, balet se mi moc líbil, cítila jsem radost. Krásná hudba!“ Její spolužačka Lucie Tomášová rovněž neskrývala nadšení: „Dechberoucí představení, líbilo se mi, že myšlenku lze vyjádřit pouze pohybem lidského těla. Ráda bych šla na balet znovu!“

V souboru působí celkem tucet mladých tanečníků z celkem šesti evropských zemí. Juniorští zástupci jsou propojeni také s hlavním brněnským uměleckým tělesem a svým rozsahem jde o projekt, který v rámci střední i východní Evropy nemá obdoby. Se stejným programem bude soubor reprezentovat Česko i v zahraničí, v závěru března se totiž v rámci Roku české hudby 2024 vydá do Jižní Koreje.