Poslední zvonění

PurkyňkaAktuálně

Ve čtvrtek 28. 4. proběhlo poslední zvonění našich žáků čtvrtého ročníku. Se školou se loučilo celkem 13 maturitních tříd, takže ve škole i v jejím blízkém okolí bylo patřičně rušno. Přípravu kostýmů čtvrťáci rozhodně neponechali náhodě a byli velice kreativní: díky tomu jsme ve škole během prvních dvou vyučovacích hodin mohli potkat středověké rytíře, víly, zásahové komando či jednoduše kluky převlečené za holky. A že jim to slušelo!

Čtvrťáci dorazili na svoji poslední společnou předmaturitní akci v hojném počtu a svoje poslední zvonění pořádně užili. Někteří žáci nižších ročníků tak díky covidu poprvé zjistili, co to poslední zvonění vlastně je. A že někdo nebyl z barevného razítka na tváři či malé spršky vody zrovna nadšen? „Jeho smůla. Poslední zvonění dělala před námi už spousta generací. Tak proč bychom zrovna my neměli?“ ptá se jeden z letošních maturantů, zamaskovaný k nepoznání v černém hábitu a pečlivě si střežící svoji identitu. Se svými kumpány totiž chystá během prvních dvou vyučovacích hodin „přepadení“ svých mladších spolužáků.

A jak hodnotí letošní poslední zvonění jeho „oběti“ – žáci nižších ročníků naší školy? „Vstup do školy byl celkem v pohodě, čtvrťáci mě sice postupně obrali o všechny drobné, ale žádnou voňavkou mě naštěstí nepostříkali,“ říká František Vlach, žák 3. ročníku oboru Kybernetická bezpečnost. „Výkupné“ ho však nezachránilo před pomalováním a orazítkováním obličeje.  „To mi ale nevadí, už se totiž těším na naše vlastní poslední zvonění příští rok, které bude určitě stát za to,“ dodává s nadhledem Vlach.

Poslední zvonění 4. ročníků pokračovalo během prvních dvou vyučovacích hodin a „zpestřilo“ výuku v některých třídách, kam průvody v různorodých kostýmech zavítaly. V tomto týdnu už mají maturanti za sebou písemné didaktické testy a pilně se připravují na ústní maturitní zkoušky, které na naší škole začínají 16. května. Přejeme čtvrťákům hodně štěstí u maturity a věříme, že si i po letech na svoje poslední zvonění rádi vzpomenou.