Bodovali jsme v krajském kole soutěže v programování

PurkyňkaAktuálně

Minulý pátek proběhlo krajské kolo soutěže v programování. V kategorii Programovací jazyky – mládež do 19 let naši školu reprezentovali Viktor Fišer a Matěj Tajovský, žáci oboru Informační technologie. Oba předvedli v soutěži velmi pěkné výkony Viktor Fišer obsadil první místo, Matěj Tajovský třetí – a zajistili si tak postup do ústředního kola.

Úkolem soutěžících bylo během 4 hodin vytvořit 4 programy. Patřil k nim např. program, jehož prostřednictvím mohou hrát dva hráči proti sobě piškvorky, nebo program, který pomůže hráči vyhrát zjednodušený scrabble. „Soutěž jsem si užil. Nebyly tam žádné zvlášť těžké úlohy,“ ohodnotil obtížnost jednotlivých úkolů vítěz soutěže Viktor Fišer.

Oba naši soutěžící ocenili, že během soutěže panovala příjemná atmosféra. „Pořadatelé byli fajn. Při kontrole úloh jsem se s nimi velmi nasmál,“ chválí organizátory Fišer. Celkově dobrý pocit ze soutěže má i Matěj Tajovský, který přiznává, že tak dobré umístění nečekal: „Jelikož jsem se soutěže účastnil poprvé, jsem svým umístěním příjemně překvapen.“

Pořadatelem ústředního kola, v němž se utkají mladí programátoři z celé republiky, je Národní pedagogický institut ČR, příspěvková organizace ministerstva školství. Ústřední kolo soutěže proběhne na konci června, místo konání bude ještě upřesněno. Oběma soutěžícím z naší školy budeme držet palce, aby obhájili své pěkné výsledky z kola krajského.