Naši studenti získali další pracovní zkušenosti v Dublinu

JANA SCHUPPLEROVÁAktuálně, Projekty

Zapojení naší školy do projektu Erasmus+ umožnilo dalším 12 studentům 3. ročníku strávit na přelomu srpna a září tři týdny v irské metropoli. Studenti oborů Informační technologie, Sociální činnost a Ekonomika a podnikání sbírali v Irsku nejen cenné pracovní zkušenosti a zdokonalovali se v angličtině, ale blíže poznali také Dublin a jeho okolí i mentalitu místních obyvatel.

Praxe probíhala v dublinských firmách, v nichž si studenti mohli vyzkoušet práci ve svém budoucím oboru. Všichni byli velice mile překvapení vstřícným přístupem a podporou, které se jim ve firmách dostalo.

„Pracoval jsem v kanceláři pro realitní společnost. Lidé tam byli hrozně milí, a když jsem si zpočátku s něčím nevěděl rady, vždy mi ochotně poradili,“ hodnotí přátelskou atmosféru ve firmě Michal Tesař, student oboru Ekonomika a podnikání.

Velice spokojeni byli studenti i s ubytováním v hostitelských rodinách, kde o ně bylo perfektně postaráno. „Bydlela jsem společně s dvěma dalšími dívkami. Měla jsem vlastní pokoj a rodina byla vážně úžasná. Hodně se nám věnovali, vařili skvělá jídla, a pokud jsme něco potřebovali, vždy nám rádi pomohli,“ nešetří chválou Nikola Matušková, rovněž studentka oboru Ekonomika a podnikání.

Součástí pobytu v Irsku byly i výlety, které si účastníci podle svých slov opravdu užili. Asi nejvíce ocenili návštěvu Moherských útesů, jedné z největších přírodních atrakcí Irska, ale velmi na ně zapůsobil i výlet do Kilkenny.

„Kilkenny je opravdu impozantní středověký hrad, který obklopuje nádherná zahrada. Nejvíce se mi ale líbila překrásná fontána před hradem,“ popisuje Michal Tesař.

Vzhledem k letošnímu termínu praxe museli účastníci obětovat část prázdnin, ale shodují se na tom, že pobyt v Dublinu za to rozhodně stál. „Tuto zkušenost bych opravdu všem doporučila,“ říká Nikola Matušková. „Irové jsou velice milí a trpěliví, takže i když neumíte perfektně anglicky, není se čeho bát.“

 


Program: Erasmus+
Klíčová akce: Vzdělávací mobilita jednotlivců  – Stínování 6 učitelů školy ve finské škole po dobu 2 dní
Aktivita: Mobilita žáků a pracovníků v odborném vzdělávání a přípravě
Číslo projektu: 2019-1-CZ01-KA102-060951
Doba realizace: 1. 11. 2019 – 31. 10. 2022
Celkový grant projektu: 147 770 €

Financováno Evropskou unií. Názory vyjádřené jsou názory autora a neodráží nutně oficiální stanovisko Evropské unie či Evroské výkonné agentury pro vzdělávání a kulturu (EACEA). Evropská unie ani EACEA za vyjádřené názory nenese odpovědnost.