Podílíme se na projektech JA Czech

JANA SCHUPPLEROVÁAktuálně

V rámci povinného oborového předmětu Fiktivní firma založili žáci 3. ročníku oboru Ekonomika a podnikání čtyři startupové studentské firmy. Ředitelé těchto firem se ve čtvrtek 20. října zúčastnili akce Director Camp v Olomouci, pořádané organizací JA Czech, na níž získali velkou inspiraci pro rozjezd a řízení studentských firem. O den později pak k nám do školy zavítal pan Vojtěch Krmíček, poradce pro startupové firmy a podnikatel, který bude v tomto školním roce mentorem nově vzniklých studentských firem.

Director Camp v Olomouci

Čtvrteční akce organizace JA Czech byla určena ředitelkám a ředitelům nově vzniklých studentských firem. Z naší školy se jí zúčastnili Nikola Hoangová, Tomáš Chorvát, Michal Tesař a Alena Žďárková. Na semináři v Olomouci se setkali se skutečnými podnikateli, kteří se s nimi podělili o své zkušenosti, a se zástupci JA Alumni, absolventy programu Studentská firma.

Akce byla pro studenty velmi přínosná a inspirující. „Jsem ráda, že jsem se mohla Director Campu zúčastnit, dozvěděla jsem se mnoho nových informací a namotivovalo to mě i naši firmu,“ říká Nikola Hoangová. „Dva studenti, kteří si už programem JA Studenské firmy prošli, nám navíc poradili, jak se vyhnout případným potížím a jak se poučit z jejich vlastních chyb,“ dodává.

Mentoring studentských firem 

Během páteční návštěvy mentora  měli naši studenti možnost prezentovat své podnikatelské nápady a představy o podobě svých produktů. Od pana Krmíčka získali cennou zpětnou vazbu a odpovědi na své dotazy ohledně budování studentských firem. Spolupráce s mentorem bude pokračovat průběžně celý školní rok, což studenti hodnotí velmi pozitivně.

„Setkání s naším mentorem bylo velmi užitečné. Všichni jsme si odnesli spoustu rad a nových informací,“ hodnotí páteční akci Alena Žďárková, ředitelka Truly Safe  – firmy, která se bude věnovat výrobě klíčenek určených k sebeobraně. Popřejme tedy všem našim studentským firmám, ať jim jejich podnikatelský záměr vyjde!