Navštívili jsme Mezinárodní strojírenský veletrh

JANA SCHUPPLEROVÁAktuálně

V pátek 7. října navštívili naši studenti elektrotechnických oborů Mezinárodní strojírenský veletrh na brněnském výstavišti. Jejich úkolem bylo prohlédnout si jednotlivé expozice, vybrat si jednu z vystavujících firem, která je zaujala nejvíc, získat o ní potřebné informace a zpracovat je ve formě prezentace do výuky. Všichni studenti se shodli na tom, že si návštěvu veletrhu užili a že to byla výborná příležitost, aby se seznámili s novinkami v průmyslových oborech, zejména v oblasti elektrotechniky a digitalizace výroby.

Asi největší zájem našich studentů vzbudily expozice s roboty zapojenými do výrobních procesů. „Zaujal mě stánek firmy B: TECH, která se specializuje na periferie k robotům. Byl jsem překvapen silou, kterou vyvine robot – specialista na přenášení přepravek,“ přiznává Jan Kincl, student maturitního ročníku oboru Slaboproudá elektrotechnika. „Naši pozornost upoutal také robotický pes, a proto jsme se rozhodli vyzkoušet jeho schopnosti,“ doplňuje jeho spolužák Stefan Schmidt.

Většinu studentů okouzlil i městský mini autobus TPC EL CITY II, který je  kromě dopravy ve městě využitelný i při práci na vinicích, a bez povšimnutí samozřejmě nezůstaly ani elektromobily. „Velký dojem na mě udělala zelená bugatka, která díky speciálním pneumatikám dosahuje rychlosti až 200 km/h,“ říká Miroslav Matuška, rovněž student  maturitního ročníku oboru Slaboproudá elektrotechnika.

Velkému zájmu našich studentů se těšila i firma Aditeg. „Před jejich stánkem byla pořád fronta, protože rozdávali velké nafukovací balonky vlastní výroby,“ říká David Jašek, student 2. ročníku oboru Silnoproudá elektrotechnika. „Mě zaujaly i jejich další výrobky, a proto jsem si tuto firmu vybral pro svoji prezentaci do výuky,“ doplňuje.

Mezinárodní strojírenský veletrh je nejvýznamnějším průmyslovým veletrhem ve střední Evropě. Jsou na něm zastoupeny všechny klíčové oblasti strojírenského a elektrotechnického průmyslu, jeho hlavním tématem je digitalizace výroby. Každoročně je součástí veletrhu i špičkový doprovodný program složený z odborných konferencí, seminářů a workshopů na aktuální technická, obchodní a ekonomická témata.