Orientujeme se na pracovním trhu

JANA SCHUPPLEROVÁAktuálně

Minulý čtvrtek se na naší škole konal workshop s názvem Jak být úspěšní při hledání práce po střední škole, který byl určen zájemcům z řad studentů maturitních ročníků. O svoje pestré profesní zkušenosti z oblasti personalistiky, kariérového poradenství, podnikání i objevování talentů se s nimi přijela podělit Ing. Lenka Mazalová, koučka, autorka testu Talent Kompas a spoluzakladatelka neziskové organizace Máma Job. Seznámila studenty s aktuální situací na trhu práce a dala jim řadu cenných rad, které určitě využijí, až si budou hledat zaměstnání. Studenti se dozvěděli, jak zaujmout personalistu životopisem, jak vhodně stylizovat motivační dopis, jak se připravit na pracovní pohovor či jak se na něm správně prezentovat.

Studenti byli workshopem nadšeni – ocenili nejen to, že se dozvěděli spoustu užitečných informací, které mohou výhledově využít v praxi, ale také přístup lektorky. „Workshop byl perfektně připravený, hodně jsem si z něj odnesla. Paní Mazalová navíc působila velmi sympaticky, přátelsky se s námi bavila a vůbec nás nepoučovala,“ říká Aneta Kratochvílová, studentka oboru Sociální činnost.

Součástí workshopu byla i názorná ukázka výběrového řízení, a to včetně simulace situací, kdy personalista testuje uchazeče, vyvíjí na něj tlak a pokládá mu nepředvídatelné otázky v rychlém časovém sledu. „Pohovor nanečisto se mi moc líbil, paní lektorka nám přesně ukázala, co můžeme očekávat, až si budeme hledat práci,“ oceňuje Alžběta Rohrerová, další ze studentek oboru Sociální činnost.

„Věřím, že si naši studenti odnesli z workshopu cenné informace, které využijí ve svém budoucím profesním životě. A přidávám skromné přání, abychom se s paní Mazalovou třeba za rok opět setkali na půdě naší školy, abychom i naše další absolventy mohli připravit na to, co je čeká na trhu práce,“ uzavírá Monika Vávrová, učitelka odborných předmětů a jedna z organizátorek workshopu.