Opět bodujeme v Soutěži odborných dovedností

PurkyňkaAktuálně

Poslední březnový den byl na naší škole ve znamení regionálního kola tradiční Soutěže odborných dovedností, v němž se utkali žáci středních škol elektrotechnického zaměření z Jihomoravského kraje. Soutěžící z naší školy opět nezklamali a předvedli velmi pěkné výkony: 2. místo obsadil Jiří Hlaváč, žák 3. ročníku učebního oboru Elektromechanik pro zařízení a přístroje, a 3. místo Matěj Kroča, žák 3. ročníku maturitního oboru Mechanik elektrotechnik.

Soutěž se skládala ze dvou částí: praktické a teoretické. V praktické části museli žáci prokázat velkou manuální zručnost, neboť mimo jiné pájeli miniaturní SMD součástky, které jsou dnes využívány ve všech moderních elektronických zařízeních. Teoretické znalosti soutěžících potom prověřil písemný test.

Žáci naší školy v soutěži opět zabodovali a ze svého úspěchu mají samozřejmě radost. “Jsem velice rád, že jsem obsadil druhé místo, konkurence byla silná. Účast na soutěžích je pro mne velkou výzvou předvést, co jsme se ve škole naučili,“ říká Jiří Hlaváč. “Takový úspěch vnímám jako jistý závazek dobře reprezentovat naši školu i v dalších soutěžích,“ dodává Matěj Kroča.

Žáci, kteří se v regionálních kolech umístili nejlépe, budou svoje dovednosti a znalosti poměřovat v celostátním finále soutěže. To proběhne 27. dubna opět v prostorách naší školy a jeho vítěz se zúčastní slavnostního galavečeru České ručičky 2022. Přejeme soutěžícím hodně zdaru!