Obsadili jsme 3. místo v národním finále soutěže SIR

JANA SCHUPPLEROVÁAktuálně

Naše studentky 3. ročníku oboru Ekonomika a podnikání, které v rámci předmětu Studentská firma založily firmu Truly Safe, zabodovaly minulou středu v národním finále soutěže The Social Innovation Relay (SIR). Díky svému nápadu na výrobu klíčenek sloužících k sebeobraně zaujaly nejen soutěžní porotu a umístily se jako třetí, ale odnesly si i cenu publika – jejich firma tak byla v soutěži jediná, jíž se podařilo získat hned dvě ocenění. Úspěchem v soutěži si naše studentky zajistily jedinečnou možnost zúčastnit se jednodenního job shadowingu v NN pojišťovně, která je spoluorganizátorem a sponzorem soutěže SIR.

Národního finále soutěže SIR se zúčastnilo deset nejlepších studentských firem z celé České republiky. Naše firma Truly Safe ve složení Alena Žďárková, Jana Komínková, Nela Kotlárová a Barbora Kozáková s nějakým výraznějším úspěchem v soutěži příliš nepočítala. „Náš tým vložil veškerou energii do příprav na březnový soutěžní veletrh EXPO, kde jsme získaly 3. místo v kategorii Nejlepší prezentace. Na finále soutěže SIR jsme se už nijak cíleně nepřipravovaly,“ popisuje Alena Žďárková, ředitelka firmy Truly Safe.

S nápadem na výrobu klíčenek, které lze zároveň využít k sebeobraně, přišla loni na podzim Barbora Kozáková, když studentky přemýšlely nad vhodným produktem pro své podnikání. Jejich podnikatelský plán nakonec oslovil i finálovou porotu soutěže SIR, která posuzovala společenský dopad soutěžních projektů, jejich přínos, realizovatelnost, udržitelnost a využité technologie, a projekt našich studentek vyhodnotila jako třetí nejlepší. Dívky navíc získaly i cenu publika a sklidily obrovský potlesk.

Cílem soutěže The Social Innovation Relay, jednoho z mezinárodních vzdělávacích projektů organizace Junior Achievement, je přiblížit studentům téma sociálního podnikání a motivovat je k hledání inovativního podnikatelského řešení konkrétního společenského nebo sociálního problému. Díky práci na svých soutěžních projektech získávají studenti řadu cenných zkušeností a praktických dovedností v sociální i pracovní sféře. Soutěž není určena jen pro JA Studentské firmy, zapojit se do ní mohou studenti jakýchkoli středních škol a učebních oborů.