Navštívili jsme stověžatou matičku Prahu

JANA SCHUPPLEROVÁAktuálně

Na začátku adventu proběhla ve dvou termínech tradiční třídenní exkurze našich studentů 4. ročníku všech maturitních oborů do Prahy. Jako vždy je čekal nejen nabitý kulturní program, ale také spousta legrace a nezapomenutelných zážitků. Kromě společné prohlídky známých pražských památek, plavby lodí po Vltavě a velmi zajímavé exkurze do České národní banky měli studenti i osobní volno, takže mohli objevovat krásy adventní Prahy i po vlastní ose. Mnozí si tak nenechali ujít procházku nočním městem či návštěvu Žižkovské věže, která poskytuje nádherný výhled. Studentům se v Praze moc líbilo a domů se vrátili plni dojmů i nových poznatků.

Jedním z hlavních cílů exkurze bylo seznámit studenty s kulturou a historií Prahy. Na programu tedy nesměla chybět prohlídka známých památek jako Pražský hrad, Vyšehrad či Karlův most. Asi nejvíce však na studenty zapůsobila prohlídka Židovského Města. „Zaujaly nás odlišnosti v židovské kultuře a samozřejmě také prohlídka židovského hřbitova,“ říká Jiří Binko, student oboru Počítačové sítě a kybernetická bezpečnost.

Nejvíce zážitků si studenti odnesli z interaktivní prohlídky České národní banky. „Vyzkoušeli jsme si ovládání inflace z pozice ČNB a určovali úrokové sazby pro ostatní banky,“ vysvětluje Petr Holánek, rovněž student oboru Počítačové sítě a kybernetická bezpečnost, a dodává, že jejich skupinka si z banky odnesla i jeden méně tradiční zážitek: „Když jsme si prohlíželi trezor, zavřela se za námi omylem mříž a paní průvodkyně nás musela dostávat ven.“

Naprosto nečekaným, ale vítaným zpestřením exkurze byl koncert Michala Davida v hostelu Sokol, v němž byli naši studenti ubytovaní. „Měli jsme štěstí. V hostelu se konala oslava narozenin, na níž živě vystoupil Michal David, a my jsme se mohli vmísit mezi účastníky koncertu,“ říká Jiří Binko a uzavírá exkurzi se slovy, že si on i jeho spolužáci pobyt v Praze maximálně užili.