Naši studenti uspořádali 1. ročník Burzy rostlin

JANA SCHUPPLEROVÁAktuálně

Minulé úterý dopoledne proběhla v naší škole burza pokojových rostlin, sazenic zeleniny a bylinek. Organizátory akce byli studenti 3. ročníku oboru Průmyslová ekologie, kteří chtěli tímto způsobem připomenout ostatním studentům i zaměstnancům školy sobotní Den Země, věnovaný propagaci a podpoře životního prostředí. Burza rostlin vzbudila velký zájem, a tak už nyní počítáme s tím, že se bude konat i v dalších letech. Děkujeme našim třeťákům za zajímavý nápad!

Burza rostlin měla jednoduchá pravidla: každý mohl přinést přebytečnou pokojovou květinu nebo sazenice do zahrádky, třeba rajčata, papriky či bylinky. Přinesenou rostlinu si pak mohl vyměnit za jinou, nebo ji prostě jen přenechal někomu, komu udělala radost. „Zájemců o kytky bylo hodně, přicházeli k nám hlavně učitelé,“ říká student Šimon Novák, jeden z hlavních organizátorů.

Velkou část rostlin do burzy obstarali sami studenti oboru Průmyslová ekologie, částečně přispěli také studenti jiných oborů i někteří vyučující. „Příští rok by se do burzy mohlo zapojit mnohem víc lidí. My jsme letošní ročník organizovali dost narychlo, ale letošní druháci, kteří by měli mít burzu na starost v příštím roce, budou mít na její přípravu mnohem více času,“ říká studentka Zuzana Vlková.

Den Země je ekologicky motivovaný mezinárodní svátek, který se každoročně slaví 22. dubna. Jeho kořeny sahají až do roku 1970 do USA, v České republice si Den Země připomínáme od roku 1990. Hlavním cílem tohoto svátku je upozornit na dopady ničení životního prostředí a zdůraznit důležitost jeho ochrany, v rámci Dne Země se proto každoročně koná řada vzdělávacích akcí pro děti i dospělé.