Náš student je druhý nejšikovnější mladý slaboproudař v republice

JANA SCHUPPLEROVÁAktuálně

Včera se v naší škole konalo finále XV. ročníku Soutěže odborných dovedností v oboru elektro slaboproud, jedné z dílčích soutěží prestižní přehlídky řemesel a řemeslných oborů České ručičky. Své síly zde změřilo devět vítězů regionálních kol soutěže z celé České republiky, náš student Lukáš Turek obstál v náročné konkurenci a obsadil 2. místo.

V praktické části soutěže museli mladí slaboproudaři prokázat velkou manuální zručnost při sestavení třífázového generátoru a při pájení miniaturních součástek SMD, v teoretické části je potom čekal náročný test ze znalostí elektrotechniky. „Z praktické části jsem obavy neměl, protože práce v dílnách mě moc baví a výhledově bych chtěl ve svém oboru i podnikat,“ říká Lukáš Turek, student 3. ročníku oboru Elektrotechnik pro zařízení a přístroje. „Spíš jsem se trochu bál teorie. A test byl skutečně docela těžký,“ dodává student.

K letošnímu ročníku soutěže se vyjádřil i ředitel naší školy Aleš Ruda, který je zároveň garantem soutěže: „Samozřejmě nás trochu mrzí, že jsme v soutěži neobhájili loňské první místo. Na druhou stranu je i druhé místo v konkurenci nejšikovnějších mladých slaboproudařů z celé republiky velký úspěch a také doklad toho, že naši absolventi obstojí v náročné konkurenci. Naši studenti navíc dosahují v této soutěži velmi dobrých výsledků pravidelně.“

Soutěž odborných dovedností ve slaboproudé elektrotechnice je jednou z tradičních soutěží Českých ručiček, prestižní celostátní přehlídky učebních oborů. Tu vyhlašuje Jihomoravský kraj společně s MŠMT a dalšími partnery a jejím hlavním cílem je podpora rozvoje řemesel a popularizace učňovského školství. Naše škola patří v rámci Jihomoravského kraje k největším středním odborným školám zaměřeným na elektrotechniku, a je proto také garantem Soutěže odborných dovedností v oboru elektro-slaboproud.