Naši studenti se dostali na stránky časopisu Bridge

JANA SCHUPPLEROVÁAktuálně

Čtyři studenti naší školy – Eliška Sokolová, Radmil Hrbek, Ondřej Pavliš a Richard Skoumal – se prosadili v náročné konkurenci soutěžících z gymnázií a humanitněji zaměřených odborných středních škol a zabodovali v podzimní soutěži časopisu Bridge. Jejich anglicky psané úvahy na téma Co je pro mě důležité se dostaly mezi 16 nejlepších prací a byly zveřejněny v květnovém čísle časopisu. Gratulujeme studentům k jejich úspěchu!

Soutěžní téma bylo velmi široké a dávalo studentům velkou svobodu. Každý mohl psát o tom, co je mu opravdu blízké, a možná i proto vzbudila soutěž u studentů tak velký zájem. „Zadání práce bylo fajn, líbilo se mi, že jsem se mohl sám rozhodnout, o čem budu psát. Díky tomu jsem mohl být kreativnější,“ vysvětluje Radmil Hrbek, student 3. ročníku oboru Počítačové sítě a kybernetická bezpečnost, který psal o svém velkém koníčku hudbě.

Na výsledky soutěže čekali studenti skoro půl roku, neboť redakce časopisu oznámila, že vyhodnocení bude zveřejněno až v květnovém čísle. „Práci jsem posílala v průběhu listopadu a samozřejmě jsem byla zvědavá, jak to dopadlo. To, že se můj text o historických trzích ocitl mezi 16 nejlepšími pracemi, mě moc potěšilo,“ přiznává  Eliška Sokolová, studentka 2. ročníku oboru Ekonomika a podnikání.

Bridge je časopis vzdělávacího charakteru určený středoškolským studentům. Vychází od září do května a kromě článků na různá témata na úrovni B1 a B2 přináší i texty o anglicky mluvících zemích, rozhovory se známými osobnostmi, komiksy nebo jazykové okénko, které se vždy zaměřuje na nějaký konkrétní jazykový jev. Časopis také poskytuje aktuální informace o maturitní zkoušce a její podobě a ukázky písemného testu.