Naši reprezentanti v řešení sudoku se v konkurenci ostatních brněnských středních škol neztratili!

JAN ŠTĚRBAAktuálně

Jako každý rok se i letos konalo školní kolo soutěže v řešení sudoku. Přihlášení studenti v něm v úterý 13. února bojovali o postup do regionálního kola. Vedle klasických sudoku známých třeba z novin a časopisů se v zadání opět objevily i různé netradiční úlohy, například sudoku nepravidelná, součtová nebo propojená mezi sebou.

Ostatní účastníky svými výkony zcela zastínili tři hoši – Denis Krška (V4B), Artur Balák (V3B) a Jan Němec (L3). Kromě diplomů a hezkých cen (viz fotografie) proto získali i možnost stát se členy týmu, který naši školu dne 29. 2. 2024 reprezentoval v regionálním kole soutěže na Gymnáziu tř. Kpt. Jaroše.

Jejich dojmy? „Byla to zajímavá zkušenost, rád jsem si zasoutěžil, trochu mě mrzí, že jsem se nepřihlásil už v minulých letech!“ říká Denis. „Bral jsem to jako hru a zábavu, takže nebyl žádný důvod se stresovat!“ hodnotí svoji cestu soutěží Honza. A nejzkušenější soutěžící Artur dodává: „Soutěže jsem se zúčastnil i loni, ale to jsme pak na Jarošce dost pohořeli, tak jsem si dal za cíl, že příští rok budeme na další kolo společně trénovat a zvolíme jako tým lepší strategii – a povedlo se!“

V těžké konkurenci dvou desítek týmů z brněnských gymnázií a jiných středních škol se náš tým po několikahodinovém boji umístil na krásném osmém místě – gratulujeme!