Národní finále soutěže Social Innovation Relay

Petr ČížekAktuálně

Naši žáci 3. ročníku oboru Ekonomika a podnikání, kteří v rámci předmětu Fiktivní firma založili firmu SmartCard, zaznamenali velký úspěch. Jejich nápad na sadu hracích karet zobrazujících různé emoce a určených pro děti s poruchou autistického spektra zaujal porotu v mezinárodní soutěži Social Innovation Relay natolik, že se dostali mezi 7 nejúspěšnějších studentských firem v ČR a svůj nápad prezentovali 12. května v Praze v národním finále této soutěže.  

Žáci ze třídy I3, kteří v rámci své studentské firmy SmartCard vymysleli, vyrobili a prodávali vlastní hrací karty, uspěli se svojí další novinkou, tentokrát v rovině sociálního podnikání.

Vytvořili sadu hracích karet, které vyjadřují různé emoce a jsou určeny pro děti trpící poruchou autistického spektra, a se svým sociálně prospěšným nápadem se zapojili do soutěže Social Innovation Relay.

Ze svého úspěchu mají mladí podnikatelé samozřejmě velkou radost. „Jsme moc rádi, že jsme se navzdory tvrdé konkurenci dostali mezi nejlepší studentské firmy a mohli se zúčastnit národního finále soutěže,“ vyjádřil se Václav Škutík, ředitel firmy Smartcard. Spolu s ním se prezentace v Praze zúčastnili i další členové firmy SmartCard: Nikoll Palečková, Lucie Matušková a Jan Mazák.

Soutěž Social Innovation Relay, kterou pořádá organizace Junior Achievement, je mezinárodní vzdělávací projekt, jehož cílem je motivovat žáky k hledání inovativního podnikatelského řešení nějakého konkrétního společenského nebo sociálního problému. Partnerem projektu je společnost NN Group, která poskytuje jednotlivým soutěžním týmům mentoring.