Lyžujeme ve Schladmingu

JANA SCHUPPLEROVÁAktuálně

Minulý týden se zájemci z řad našich studentů 2., 3. a 4. ročníku vydali tak jako každoročně na lyžařský kurz do rakouského Schladmingu. Vzhledem k velké náročnosti terénu se tam tradičně sešla parta velmi dobrých lyžařů a snowboardistů, kteří si celodenní sportovní aktivity v zasněžené zimní krajině užívali plnými doušky. Počasí jim po většinu pobytu přálo, sněhové podmínky byly vynikající, a tak nic nebránilo tomu, aby účastníci kurzu strávili ve Schladmingu pět nezapomenutelných dnů.

Své lyžařské a snowboardové dovednosti studenti předvedli na červených i černých sjezdovkách a většina z nich během pobytu stihla projet všechny sjezdovky. „Na svahu jsme byli každý den od půl deváté až do čtyř do odpoledne. Dokonce jsme tam i obědvali a užívali si u toho nádherný výhled,“ líčí nadšeně Adam Bačák, student 3. ročníku oboru Ekonomika a podnikání, který byl letos ve Schladmingu již podruhé, a líbilo se mu tam natolik, že příští rok určitě pojede znovu.

Zázemí našim studentům poskytla – stejně jako v předchozích letech – chata Lanshof, která leží přímo na svahu. Večer se tam studenti mohli zúčastnit odborných přednášek na téma bezpečnost na lyžích, pohyb na horách, lyžařské trendy, výbava a výstroj, nebo se věnovali vlastním aktivitám. „Hrozně rádi hrajeme šachy, takže naše večerní zábava byla jasná,“ přiznává Michal Tesař, rovněž student 3. ročníku oboru Ekonomika a podnikání.

Alpské středisko Schladming patří k nejoblíbenějším lyžařským lokalitám v Rakousku, protože milovníkům zimních sportů nabízí bohatý sportovní i kulturní program. Středisko využívají také profesionální sportovci – konají se zde závody Světového poháru v lyžování a pravidelně je zde také pořádán tradiční noční slalom v rámci seriálu Světového poháru FIS.