I letos jsme se dostali do finále prestižní soutěže České ručičky

JANA SCHUPPLEROVÁAktuálně

Ve dnech 22. a 23. března se naši studenti 3. ročníku učebního oboru Elektromechanik pro zařízení a přístroje Lukáš Turek a Marcel Urban zúčastnili v Nové Pace soutěže odborných dovedností ve slaboproudé elektrotechnice. V kategorii jednotlivců se Lukáši Turkovi podařilo vybojovat 2. místo a zajistit si tak postup do celorepublikového finále soutěže, v němž bude naše škola obhajovat loňské prvenství. V kategorii družstev naši studenti v Nové Pace rovněž zabodovali a obsadili 3. místo.

V praktické části soutěže měli studenti za úkol sestavit z elektronické stavebnice hru Bzučící drát, v teoretické části je čekal obvyklý test zaměřený na odborné znalosti z elektrotechniky. „Práce se stavebnicí byla celkem jednoduchá, ale měli jsme na ni málo času,“ říká Lukáš Turek a dodává, že v praktické části soutěže si věřil. „Spíš jsem se trochu bál části teoretické,“ přiznává student, který by výhledově rád podnikal ve svém oboru.

Změřit své síly v dovednostech ve slaboproudé elektrotechnice přijelo do Nové Paky 22 studentů z 11 škol. „Mám radost, že naši studenti obstáli v náročné konkurenci. Oběma gratuluji k jejich úspěchu, Lukášovi přeji hodně štěstí do finálového kola a samozřejmě doufám, že se nám v něm podaří obhájit loňské první místo,“ říká Pavel Svoboda, učitel odborného výcviku, který studenty na soutěži v Nové Pace doprovázel.

Soutěž odborných dovedností ve slaboproudé elektrotechnice je jednou z tradičních soutěží Českých ručiček, největší celostátní přehlídky učebních oborů, jejímž cílem je podpora rozvoje řemesel a popularizace učňovského školství. Finálové kolo soutěže mladých slaboproudařů, které jeho vítězi zajistí účast na slavnostním galavečeru Českých ručiček 2023, proběhne 26. dubna v prostorách naší školy.