Adventní návštěva u seniorů

JANA SCHUPPLEROVÁAktuálně

Poslední školní den roku 2022 se naši studenti 3. ročníku oboru Sociální činnost vydali na návštěvu do nedalekého Domova pro seniory Vychodilova. Jeho klientům přinesli cukroví a vlastnoručně vyrobená vánoční přání a prožili s nimi příjemné adventní dopoledne. Senioři rádi využili možnosti si popovídat s mladými lidmi a zavzpomínat na svoje mládí a návštěvou byli velmi potěšeni. Naši studenti měli zase dobrý pocit z toho, že někomu udělali radost, zvlášť v předvánočním čase.

„Ačkoli povídání si s cizím člověkem v jeho přirozeném prostředí se některým studentům zpočátku jeví jako nekomfortní, z návštěv od seniorů se všichni vrací s velkým nadšením a radostí z nově nabyté zkušenosti,“ říká Monika Vávrová, učitelka odborných předmětů. Výjimkou nebyla ani předvánoční návštěva v Domově seniorů Vychodilova, odkud studenti odcházeli s opravdu dobrým pocitem.

„Klientky domova byly milé a bylo na nich vidět, že jsou rády, že jsme přišly. Škoda, že jsme se nemohly zdržet déle,“ říká Karolína Konečná, jedna z našich studentek. Její spolužačka Nela Kmeťová zase oceňuje, že se seniorky rozpovídaly o svém životě: „Zjistit, jak starší lidé vnímají život, pro mě byla moc zajímavá zkušenost.“

Domov pro seniory Vychodilova je příspěvkovou organizací, jejímž zřizovatelem je Statutární město Brno. Posláním domova je prostřednictvím pobytové služby usilovat o důstojný a bezpečný život seniorů, kteří se dostali do nepříznivé sociální situace. Naši studenti domov navštěvují v rámci exkurzí pravidelně a mnozí sem chodí i na povinnou praxi ve 3. a ve 4. ročníku.