3. místo v superfinále soutěže Merkur perFEKT Challenge

JANA SCHUPPLEROVÁAktuálně

Naši studenti 3. ročníku oboru Informační technologie Martin Minařík, Jan Soukeník, Otto Šumbera a David Vrtílek zabodovali 26. ledna v superfinále soutěže Merkur perFEKT Challenge na VUT v Brně a v silné konkurenci 9 nejlepších týmů z celé republiky obsadili 3. místo. Na rozdíl od základního kola neznali dopředu téma soutěžního úkolu, ale nenechali se zaskočit a ukázali, že samostatné řešení úkolů a platformu Arduino zvládají na výbornou. Na svůj úspěch jsou právem hrdí a už nyní se těší na další ročník soutěže.

Úkolem soutěžících bylo vytvoření robotického vozidla, které pomocí senzorů co nejrychleji projede stanovenou dráhu, objede ji a vrátí se zpět do místa, ze kterého vyjelo. Každý ze soutěžních týmů měl dva pokusy, výsledný čas se počítal z obou dvou. „Soutěž byla plná adrenalinu a všichni soutěžící měli nádherné stroje, ale nakonec jsme díky dobré týmové práci dokázali ukořistit 3. místo, s čímž jsme na začátku vzhledem k velké konkurenci ani nepočítali,“ říká Martin Minařík.

Studenti se shodují na tom, že organizace i atmosféra superfinále byly naprosto perfektní. „Nejdříve jsem vůbec netušil, co od akce čekat, protože jsem byl přizván jako náhradník. Mile mě ale překvapilo, jak super soutěž byla. Ačkoli mezi soutěžícími panovala přirozená rivalita, hodně jsme se s ostatními týmy nasmáli,“ hodnotí atmosféru soutěže David Vrtílek, který byl v našem týmu nováčkem.

Kromě dobrého pocitu z dosaženého úspěchu si studenti ze soutěže odnesli i medaile, diplomy a velmi pěkné věcné ceny: získali promo tašky od společnosti Miele, batůžky od firmy NXP a pětisetkorunovou poukázku od téže firmy. Velkým bonusem je pro studenty přijetí ke studiu na VUT bez přijímacích zkoušek, které si zajistili již výhrou v předchozím kole.

Základní kolo 9. ročníku soutěže Merkur perFEKT Challenge proběhlo 24. listopadu minulého roku. Náš tým ve složení Martin Minařík, Jan Soukeník, Ondřej Šteffan a Otto Šumbera v něm vybojoval 1. místo v soutěžní kategorii Svalem na robota a postoupil spolu s vítězi ostatních kategorií do superfinále. Ondřej Šteffan se bohužel superfinálového kola nemohl zúčastnit, a proto ho v týmu nahradil jeho spolužák David Vrtílek.